Po odwołaniu zawieszenie na sześć meczów Davida Birona zostało podtrzymane

Po odwołaniu zawieszenie na sześć meczów Davida Birona zostało podtrzymane

Komisarz NHL Gary Bettman podtrzymał w piątek decyzję o zawieszeniu napastnika Detroit Red Wings Davida Perrona na sześć meczów.

Perron został zawieszony 11 grudnia, dwa dni po tym, jak obrońca Ottawa Senators Artem Zub został przebadany w głowę podczas pierwszej części meczu w Detroit. Liga uznała to uderzenie za ruch odwetowy po tym, jak senatorowie Mathieu Joseph i Parker Kelly uderzyli Dylana Larkina z Detroit, pozostawiając nieprzytomnego kapitana Red Wings na lodzie.

Perron, którego apelacja została rozpatrzona we wtorek, odsiedział wszystkie sześć meczów zawieszenia. Może powrócić w piątek przeciwko przyjezdnemu Philadelphia Flyers.

NHL uznała krzyżówkę Perrona za „celowe uderzenie kijem w celu odwetu na przeciwniku”, a nie „grę w hokeja”. Za ten incydent otrzymał karę meczową.

Joseph i Kelly otrzymali mniejsze kary, a Zob ostatecznie pozostał w meczu. Jeśli chodzi o Larkina, nie ma harmonogramu jego powrotu.

Alan Walsh, agent Perrona, określił zawieszenie jako „farsę” i próbował odwrócić uwagę działu bezpieczeństwa zawodników na czyste kartoteki swojego klienta. Perron rozegrał w swojej karierze 1081 meczów i nigdy wcześniej nie spotkał go zawieszenie.

Perron ma możliwość ponownego odwołania się do neutralnego arbitra.

Peron, lat 35, w 26 meczach w tym sezonie zdobył 13 punktów (7 goli, 6 asyst), co daje 17. miejsce w lidze.

Media terenowe przyczyniły się do powstania tego raportu.

READ  3 Keys: Stars in the Wild, Gra 3 pierwszej rundy Western

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *