Pilot LCBO przed wejściem do sklepów wymaga dokumentu tożsamości ze zdjęciem

Pilot LCBO przed wejściem do sklepów wymaga dokumentu tożsamości ze zdjęciem

W ramach pilotażowego programu mającego na celu zwalczanie kradzieży detalicznych w wybranych sklepach LCBO wkrótce niektórzy klienci będą wymagać od bezpieczeństwa okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem przed wejściem.

We wtorkowym oświadczeniu dla mediówZarząd Kontroli Alkoholu Ontario (LCBO) ogłosił, że wprowadzi kontrolowane wejścia do sześciu sklepów w północnym regionie prowincji.

„Zapewnianie wyjątkowych doświadczeń klientom i pracownikom jest najwyższym priorytetem, dlatego naszym celem jest sprawienie, aby ten nowy proces był szybki i łatwy” – powiedział w oświadczeniu John Summers, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej LCBO.

„Chociaż może to wydłużyć wizytę naszych klientów o kilka dodatkowych minut, jesteśmy przekonani, że stanowi to niewielką niedogodność zapewniającą bezpieczniejsze i przyjemniejsze zakupy”.

Jak podaje strona internetowa LCBOWejście kontrolowane będzie posiadało drzwi zewnętrzne, przedsionek i drzwi wewnętrzne. Klienci, którzy ukończyli 17 rok życia, będą musieli okazać dowód tożsamości pracownikom ochrony w lobby, a jeśli spełnią wszystkie kryteria, wewnętrzne drzwi się otworzą i będą mogli rozpocząć zakupy.

LCBO twierdzi, że dokument tożsamości ze zdjęciem zostanie zeskanowany, aby upewnić się, że jest zgodny z prawem i ważny oraz że klient ma co najmniej 19 lat i nie miał wcześniejszej historii wypadków w sklepie.

LCBO poinformowało, że każda osoba, która nie spełni wymagań, nie zostanie wpuszczona do sklepu, dodając, że w okresie próbnym do sklepu może wejść jednocześnie tylko jeden klient.

„Niestety, czasami kradzieże dotyczą nieletnich. „Naszym obowiązkiem jest również dopilnowanie, aby osoby niepełnoletnie poniżej 19 roku życia nie miały dostępu do alkoholu w naszych sklepach” – Crown Corporation wyjaśniła, dlaczego zainstalowano kontrolowane wejścia.

Które sklepy LCBO biorą udział w tym pilotażowym programie?

Cztery z sześciu sklepów wybranych do programu pilotażowego będą zlokalizowane w Thunder Bay, a dwa pozostałe w Kenora i Sioux Lookout.

„Te sklepy zostały wybrane, ponieważ ich położenie geograficzne pozwala nam zmierzyć skuteczność kontrolowanych wejść bez rozprzestrzeniania się kradzieży na inne sklepy” – stwierdziło LCBO, które planuje rozpocząć wiosną 12-miesięczny program pilotażowy.

„Będziemy komunikować się z klientami, gdy zbliża się data wdrożenia, ale nie możemy udostępniać zaplanowanych dat wdrożenia, ponieważ mogłoby to pogorszyć sytuację i zaszkodzić naszym wysiłkom na rzecz bezpieczeństwa i ochrony”.

LCBO stwierdziło, że w tej chwili nie podjęto żadnej decyzji, czy program pilotażowy stanie się trwały i rozszerzy się na inne sklepy.

Manitoba Liquor and Lottery Corporation (MBLL) wdrożyła podobną politykę w 2020 roku i Według jej strony internetowejOd czasu zainstalowania kontrolowanych wejść włamania zostały „praktycznie wyeliminowane”, a liczba kradzieży spadła z setek tygodniowo do zaledwie kilku.

READ  Ceny ropy wkrótce się odwrócą

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *