Pierwszy polski Fitwell dla Shell Energy w Krakowie

Shell Energy jako pierwsza firma w Polsce otrzymała Certyfikat Zdrowego Budownictwa Fitwell za wynajętą ​​powierzchnię biurową w wysokim pięciopiętrowym budynku w Krakowie.

Rozwiązania w zakresie zdrowia i odnowy biologicznej wprowadzone przez Shell Energy i dewelopera / właściciela Skanska obejmują powierzchnie wspólne, dostęp do budynków, środowisko wewnętrzne i udogodnienia dla użytkowników. Najemca do czyszczenia powierzchni stosuje wyłącznie przyjazne dla środowiska, certyfikowane i hipoalergiczne produkty, a jednocześnie corocznie bada jakość powietrza pod kątem stężeń zanieczyszczeń takich jak cząstki stałe, dwutlenek węgla i formaldehyd. Aby uzyskać certyfikat Fitwell, wymagane jest 90 punktów na 140 punktów za takie cechy.

Najemcę w procesie certyfikacji wspierał Dział Certyfikacji Zielonych Budynków Colliers.

Certyfikacja Fitwell docenia ważne kroki, jakie firma Shell Energy podjęła w celu poprawy stanu zdrowia i dobrego samopoczucia swojego biura Graco. Oprócz takich udogodnień jak pokoje do karmienia i relaksu oraz znajdujące się w pobliżu budynku boisko do koszykówki promujące aktywność fizyczną, nieruchomość posiada dużo zieleni w przestrzeni biurowej oraz dostęp do zdrowej żywności dla personelu.
Andrzej Kudowski, Zastępca Dyrektora ds. Certyfikacji Budownictwa Ekologicznego w Colliers

Fitwell, pierwotnie opracowany przez Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oraz U.S. Public Services Administration, jest systemem certyfikacji innej firmy, zaprojektowanym w celu promowania zdrowych budynków dla mieszkańców i społeczności. Standard jest obecnie utrzymywany przez aktywne centrum projektowe.

READ  Champion Bayernu, Borussia Dortmund R.P. Lipsk | Bundesliga

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *