„Znaczne kwoty” dla kilkudziesięciu firm. Govin o pomoc dla przedsiębiorców

Komisja Europejska zgodziła się rozszerzyć wszystkie narzędzia pomocowe wykorzystywane od wiosny i anulować 100 proc. Pomocy z polskiego funduszu rozwojowego udzielonej tej wiosny – powiedział w czwartek wicepremier Jarosław Kovin. „Rząd zdecydował się przeznaczyć znaczną kwotę na pomoc kilkudziesięciu biznesom” – dodał.

– Komisja zgodziła się na rozszerzenie zakresu wszystkich urządzeń wspomagających używanych od wiosny. Uznał również ważne decyzje, takie jak odzyskanie przez firmy z branż dotkniętych restrykcjami, 100 procent. Pomoc Polskiego Funduszu Rozwoju została udzielona wiosną tego roku – na wspólnej konferencji z Ministrem Finansów Govin opowiedział o działaniach rządu w związku z wprowadzeniem nowych regulacji w związku z epidemią.

Sprawdź TVN24 w internecie >>>

Kolejna tarcza

Govin powiedział to samo Pieniądze z tzw. Tarczy 6.0, na którą niedawno podpisał Prezydent Andrzej Duda, Zacznie przyjeżdżać do polskich przedsiębiorców na początku grudnia tego roku. Przypomniał, że w ramach tej pomocy firmy mogły obliczyć prawdopodobieństwo zawieszenia składek na ZUS, prowadzić składki na mikro i małe firmy oraz bezzwrotne dotacje w wysokości 5000 zł. Zł dla wszystkich firm. Powiedział, że firmy mogą otrzymać dofinansowanie na zatrudnienie z 2000 zł z Funduszu Świadczeń Pracowniczych. PLN Pełny etat. Obejmuje zarówno osoby pracujące na umowę o pracę, jak i osoby pracujące na umowę o pracę, ale w kolejności opłacania składek na ubezpieczenie społeczne. Wicepremier zapowiedział też, że rząd chciałby refinansować przedsiębiorstwa objęte restrykcjami do 70 proc. Koszty stałe. – Rząd zdecydował się przeznaczyć znaczną kwotę na pomoc kilkudziesięciu przedsiębiorstwom. Kolejna rata, tarcza pomocowa, to 40 mld zł – nalegał Govin. Minister zdrowia Adam Nidzilsky powiedział na konferencji prasowej w czwartek O nowych ograniczeniach planowanych na okres od 28 grudnia do 17 stycznia.

W tym okresie zostanie wprowadzona „izolacja narodowa”; Powinien być zamknięty, z wyjątkiem stoków narciarskich, sklepów spożywczych lub drogerii innych niż hotele i centra handlowe. Ograniczenia mają zostać wprowadzone w Nowy Rok – od 19.00 w Nowy Rok do 6.00 w Nowy Rok.

READ  Travelxp 4K HLG HDR wystartował w Polsce

Kluczowe źródło zdjęć: Wojciech Olkunik / BAP

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *