PGA Tour i DP World Tour łączą się z Saudyjczykami, kończąc spór LIV Golf

PGA Tour i DP World Tour łączą się z Saudyjczykami, kończąc spór LIV Golf

Komisarz PGA Tour, Guy Monahan, nazwał to „doniosłym dniem [the Tour] i golf”, Tour, DP World Tour, LIV Golf i Fundusz Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej ogłosiły utworzenie „nowego podmiotu biznesowego w celu ujednolicenia gry w golfa”.

W notatce dla graczy Monahan podkreślił plan ponownego zjednoczenia profesjonalnej gry poprzez „umowę ramową” z Funduszem Inwestycji Publicznych, który stworzył i jest właścicielem 93 procent LIV Golf. Chociaż w memorandum i komunikacie prasowym brakuje szczegółów, umowa stworzy nowy podmiot, który „obejmuje działalność i prawa PGA Tour, a także DP World Tour” w podmiot nastawiony na zysk, który „oferuje maksimum emocje i rywalizacja pomiędzy najlepszymi graczami w grze.” „

Zgodnie z umową Manahan będzie prezesem nowego podmiotu, a Yasser Al-Rumayyan, prezes Funduszu Inwestycji Publicznych, prezesem zarządu. Trasa pozostanie organizacją non-profit, a jej zarząd zachowa kontrolę nad wszystkimi wydarzeniami i wszystkimi obowiązkami „Inside the Ropes”.

przez Digital Golf Channel

Po połączeniu PGA Tours i DP World z LIV, kilka czołowych nazwisk w golfie dowiedziało się o szokujących wiadomościach na Twitterze.

„PGA Tour wyznaczy większość członków Rady Dyrektorów i będzie miała większość głosów połączonego podmiotu” – czytamy w notatce.

Uruchomienie LIV Golf w zeszłym roku zapoczątkowało najbardziej kontrowersyjny okres w profesjonalnym golfie, kiedy gracze dołączający do uciekinierów zostali zawieszeni przez PGA Tour i europejski tor, a pozew antymonopolowy eskalował, by zaangażować PIF i Al-Rumayyan w amerykańskim Sądzie Okręgowym.

Zgodnie z umową ten spór prawny został zakończony. „Dzisiejsze ogłoszenie kończy wszystkie toczące się procesy sądowe” – czytamy w notatce.

Dopiero okaże się, jak LIV Golf i jego koncepcja golfa zespołowego integrują się z istniejącym ekosystemem, a uwaga dla graczy mówi, że obecny harmonogram LIV „będzie kontynuowany zgodnie z planem”.


Monahan i Alramian omawiają fuzję PGA Tour i LIV Golf

Monahan i Alramian omawiają fuzję PGA Tour i LIV Golf


Gracze, którzy dołączą do LIV Golf i zostaną zawieszeni i ukarani grzywną przez PGA Tour i europejski tor, również będą mogli ponownie ubiegać się o członkostwo.

READ  Kyrgios naśladuje Federera i Nadala, których Djokovic nigdy nie widział tenis | Sporty

„To złożone przedsięwzięcie i będzie podlegać obowiązującym zasadom i przepisom PGA Tour” – czytamy w notatce. A zaledwie w zeszłym tygodniu w Memoriał urzędnicy twierdzili, że nie ma „polityki” dla graczy, którzy dołączyli do LIV Golf, aby wrócić na przejażdżkę.

Inwestycja finansowa MTP w nowy skonsolidowany podmiot będzie obejmować przełomowe sponsoring korporacyjny PGA Tour, a fundusz „dokona dodatkowej inwestycji w nowy podmiot, co pozwoli nam wspólnie zbudować silniejszy i solidniejszy biznes”.

Monahan planował spotkać się z chłopakami na RBC Canadian Open w tym tygodniu o 16:00 czasu wschodniego, ale będzie miał do czynienia z nieco niezorganizowanym i wrogim pokojem.

„Nie poniżasz ludzi [the PIF and Saudi Arabia] „W ten sposób, a potem nagła drastyczna zmiana zdania, a następnie wejdź z nimi w interesy” – powiedział jeden z graczy, który poprosił o zachowanie anonimowości. „Musi być w tym coś więcej niż to, co nam powiedziano”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *