Para trenerów, zakazana przez Gymnastics Canada, wycofała swój apel

Para trenerów, zakazana przez Gymnastics Canada, wycofała swój apel

Jedenaście kanadyjskich gimnastyków, którzy powiedzieli, że byli źle traktowani przez trenerów Dave’a i Elizabeth Brubacher, pochwaliło wiadomość o wycofaniu przez parę apelacji w sprawie zakazu treningów.

Dave Brubacher, który trenował Kanadę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016, został dożywotnio wyrzucony przez kanadyjską gimnastykę w zeszłym roku po wewnętrznym dochodzeniu w sprawie wielu skarg. Został aresztowany w 2017 roku po tym, jak został aresztowany i oskarżony o wielokrotne oskarżenia o napaść na tle seksualnym. Uniewinniono go, ale po licznych skargach GymCan wszczął własne dochodzenie.

Jego żona Elżbieta została zwolniona w 2019 do 2024 roku.

Brokerzy zaprzeczyli wszystkim zarzutom.

„Chociaż nie ma kary, która mogłaby odwrócić szkody wyrządzone przez nadużycia, które ponieśliśmy jako sportowcy, jesteśmy przekonani, że decyzja komisji będzie służyć ochronie innych i zapobieganiu przyszłym krzywdom” – powiedział gimnastyk w oświadczeniu.

„Czujemy ulgę, że to już koniec, więc możemy skupić się na tym, co najważniejsze, zapewniając wszystkim uczestnikom zdrowy trening i konkurencyjne środowisko” – powiedział w oświadczeniu Ian Moss, dyrektor generalny GymCan. „Doceniamy, jak trudne było to doświadczenie dla odważnych sportowców, którzy zgłosili się i zobowiązali się do wprowadzenia niezbędnych ulepszeń systemowych, aby zapewnić pozytywną i zdrową kulturę”.

Podstawowa grupa obejmuje 11 gimnastyków – Melanie (Rocca) Hunt, April Nichols, Ally Picasso, Abby (Pearson) Spadafora, Alicia Topol i sześć innych określanych jako „sportowcy A, B, H, I, C i K”, którzy są sportowcy, którzy naciskali na dochodzenie strony trzeciej i zeznawali w postępowaniu dyscyplinarnym w 2020 r. z Gymnastics Canada.

Według Bluewater Survivors, nazwanej tak, ponieważ Brubaker był trenerem i dyrektorem Bluewater Gymnastics w Sarni w prowincji Ontario, orzeczenie dyscyplinarne wydane w marcu 2021 r. wykazało 54 zarzuty niewłaściwego postępowania, w tym emocjonalnego, psychicznego, fizycznego i seksualnego wykorzystywania jako trenerów. Przez kilka lat, aż do roku aresztowania Dave’a Brubachera w 2017 roku.

READ  Bostońskie media eksplodują po tym, jak Red Sox wysadzili je w powietrze bez zaszczepienia w pobliżu haka

Proces dochodzenia nazywa się „szkodliwym i rewiktymizowanym”

Gimnastycy potępili wieloletni proces dochodzenia z Gymnastics Canada jako „szkodliwy i ponownie ofiarą”.

„Skupił się na oprawcach ofiar, zaostrzył traumę ocalałych i przedłużył to, co już było otwartym koszmarem.

„Nie można pozwolić, aby ten proces trwał tak, jak jest”.

Canadian Gymnastics potwierdziło, że Brubakers wycofali swój apel w piątek.

To dobra wiadomość w sporcie, w którym pojawiły się oskarżenia o nadużycia. Ponad 400 obecnych i byłych gimnastyków i trenerów podpisało list otwarty do Sport Canada wzywający do wszczęcia śledztwa w sprawie ich sportu, historia, która zwróciła uwagę sędziego okręgowego USA Rosemary Aquiliny, który skazał Larry’ego Nassara na dożywocie . Skandal na tle seksualnym w gimnastyce w Stanach Zjednoczonych dotyczył setek dziewcząt i kobiet.

Ponad 8 krajowych urzędów statystycznych pobiera opłaty

Prawie sześć miesięcy temu, jak powiedział Pascal St Ong, ponad osiem krajowych organizacji sportowych stanęło w obliczu oskarżeń o wszystko, od wykorzystywania seksualnego po sprzeniewierzenie funduszy, w tym wioślarstwo, rugby i bobsleje/szkielet.

Ocaleni z Bluewater napisali: „Idziemy naprzód, a stanowcze zakończenie tego procesu oznacza początek możliwości prawdziwego uzdrowienia, zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo”.

„Odbieramy naszą siłę i nasze głosy i użyjemy obu, aby opowiadać się za zmianą i odpowiedzialnością. Powiemy nasze fakty – prawdę – w odpowiednim czasie i będziemy pracować, aby zapewnić przyszłym pokoleniom sportowców, niezależnie od ich poziom umiejętności lub wybrany sport, są odporni na to, czym nie jesteśmy.”

St-Onge przyspieszyło działanie mechanizmu zewnętrznego w ramach Sports Dispute Resolution and Resolution Centre of Canada (SDRCC), aby rozpatrywać skargi dotyczące nadużyć. Obiecała, że ​​​​praca rozpocznie się pod koniec wiosny, aw zeszłym tygodniu była artystka Sarah-Yves Pelletier została mianowana pierwszym kanadyjskim komisarzem ds. uczciwości w sporcie.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *