OWC ogłasza najszybszy jak dotąd czytnik kart pamięci z obsługą USB4

OWC ogłasza najszybszy jak dotąd czytnik kart pamięci z obsługą USB4

Ponieważ wysokiej klasy aparaty cyfrowe są obecnie wyposażone w 40-megapikselowe czujniki obrazu, rozmiar plików zdjęć i filmów tworzonych przez te aparaty również rośnie. Aby nagrywać filmy w rozdzielczości 4K lub robić wielomegapikselowe zdjęcia, potrzebujesz dużo miejsca na dysku, a także sposobu na przesłanie tak dużych plików z karty pamięci do komputera.

Aby rozwiązać problem szybszego przesyłania dużych plików, firma Other World Computing zaprezentowała zupełnie nowy czytnik kart pamięci Atlas USB4 CFexpress Type B na wystawie CP+ Camera & Photo Imaging w Jokohamie w Japonii.

Chociaż zwykłe czytniki kart USB-C (10 Gb/s) są szybkie, OWC twierdzi, że nowy czytnik kart Atlas USB4 CFexpress 4.0 typu B może zwiększyć prędkość przetwarzania plików cyfrowych z kart pamięci. Rezultatem jest znaczna oszczędność czasu, która może przedefiniować harmonogramy zdjęć, uwalniając czas na inne projekty.

OWC twierdzi, że czytnik kart Atlas USB4 CFexpress Type B może znacznie przyspieszyć przesyłanie danych w przypadku użycia z kartami pamięci OWC Atlas CFA 4.0. Użytkownicy mogą spodziewać się rzeczywistej prędkości transferu przekraczającej 3300 MB/s, czyli takiej, jaką można uzyskać w przypadku szybkiego dysku SSD. Dzięki tak dużym szybkościom można skrócić czas przesyłania materiału filmowego lub wideo z aparatu do komputera.

Aluminiowy czytnik kart Atlas USB4 jest kompaktowy i lekki, dzięki czemu idealnie nadaje się do fotografowania w podróży lub w plenerze. Aluminiowa rama jest wystarczająco mocna, aby wytrzymać życie na drodze i chroni innowacyjną technologię znajdującą się wewnątrz.

Czytnik kart jest wyposażony w wydajny radiator, który zapobiega dławieniu termicznemu, zapewniając ciągły transfer danych z dużą i niezawodną szybkością. Na czytniku znajduje się również przełącznik Innergize, który zwiększa możliwości oprogramowania OWC Innergize, zwiększając szybkość transferu USB 3.2 o ponad 30% w porównaniu do czytników USB 3.2 poprzedniej generacji.

Oprogramowanie Innergize stanowi integralną część ekosystemu Atlas i współpracuje z kartami pamięci oraz czytnikami Atlas. Program sprawdza każdą kartę pamięci Atlas, upewniając się, że jest ona niezawodna i gotowa dla nas. Innergize czyści kartę i przywraca ją do szczytowego stanu, dzięki czemu nie ma utraty klatek ani problemów podczas wykonywania zdjęć w trybie zdjęć seryjnych. Oprogramowanie sprzętowe karty pamięci można zaktualizować, aby karty mogły korzystać z ulepszeń w całym okresie ich użytkowania.

Czytnik kart Atlas USB4 CFexpress jest kompatybilny z kartami CFexpress 4.0 Type B i 2.0 Type B z maksymalną szybkością. Będzie działać z portami USB4, USB3, Thunderbolt 4 i 3 w systemach Mac, Windows i Linux. Dodatkowo czytnik współpracuje także z iPadem, iPhonem i Chromebookiem.

Ten najnowszy czytnik firmy OWC dołącza do oferty sprzętu i oprogramowania firmy OWC zaprojektowanej z myślą o kreatywnych. Firma twierdzi, że jej ekosystem Atlas jest skierowany szczególnie do profesjonalnych fotografów i kamerzystów, którzy pracują dotrzymując napiętych terminów.

Ceny i dostępność: Czytnik kart pamięci OWC Atlas USB4 CFexpress Type B jest już dostępny w przedsprzedaży, a wysyłka rozpocznie się na początku marca w cenie 99,99 USD.

Więcej informacji: Macsales.com

Chodź za mną LinkedIn.

READ  Instagram testuje publikowanie na pulpicie

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *