Ottawa pobiera grzywnę w wysokości do 5000 USD dla podróżnych, którzy odmawiają poddania się kwarantannie w hotelu

Ottawa pobiera grzywnę w wysokości do 5000 USD dla podróżnych, którzy odmawiają poddania się kwarantannie w hotelu

Pasażerowie linii lotniczych, którzy wjeżdżają do Kanady i odmawiają poddania się kwarantannie w określonym hotelu, wkrótce zostaną ukarani grzywną w wysokości 5000 USD.

Rząd federalny ogłosić Że od piątku podróżni z zagranicy, którzy odmówią wykonania wymaganych testów na COVID-19 lub którzy odmówią zameldowania się w hotelu kwarantanny, mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 5000 USD za każde wykroczenie – wzrost o 2000 USD w stosunku do obecnej grzywny.

22 lutego Rząd powiedział Osoby podróżujące samolotem wjeżdżające do Kanady muszą przejść test na COVID-19 po przylocie i spędzić do trzech 14-dniowej kwarantanny w hotelu zatwierdzonym przez rząd, czekając na wyniki testu. Pasażerowie muszą zapłacić rachunek za pobyt, który może kosztować do 2000 USD.

Podróżni muszą również przejść test na COVID-19 przed wjazdem do Kanady.

Śledź wzrost grzywny W zeszłym tygodniu opublikowano raport rządowego komitetu doradczego Co mówiło, że Ottawa powinna zrezygnować z wymogu hotelowej kwarantanny i zamiast tego pozwolić ludziom zorganizować własną kwarantannę.

Komisja stwierdziła, że ​​hotelowa kwarantanna jest wadliwa z wielu powodów, w tym z tego, że niektórzy podróżni decydują się zapłacić obecną grzywnę w wysokości do 3000 USD.

Między 14 kwietnia a 24 maja ponad 1000 podróżnych zostało ukaranych grzywnami za odmowę udania się do hotelu objętego kwarantanną, a ponad 400 zostało ukaranych grzywną za niewykonanie wymaganego testu COVID-19 przed podróżą do Kanady lub po przybyciu na lotnisko, Według rządu.

Oglądaj | Komitet zaleca rezygnację z hotelowej kwarantanny:

Nowy raport mówi, że rząd federalny powinien zakończyć politykę ustanawiania obowiązkowej trzydniowej kwarantanny w obiektach przeznaczonych dla podróżnych wracających do Kanady, aby umożliwić ludziom tworzenie własnych planów kwarantanny. 4:16

„Po prostu idź prosto do domu”

Jednak podwyższona kara może nie zniechęcić niektórych osób do naruszenia wymogów kwarantanny w hotelu, w zależności od ich zamiaru lub miejsca lądowania.

READ  23:00 w Kijowie. Oto, co musisz wiedzieć

Kent Saunders – obywatel kanadyjskiego pochodzenia mieszkający w Las Vegas – przyleciał w kwietniu do Vancouver i powiedział, że powiedział urzędnikowi służby zdrowia na lotnisku, że jedzie prosto do domu przyjaciela na kwarantannę.

Urzędnik wystawił mu bilet o wartości 3450 dolarów (3000 dolarów plus dopłaty). Saunders powiedział CBC News, że nie zamierza płacić grzywny.

Powiedział: „Dostajesz ode mnie 3450 dolarów? Śnisz”.

Ponadto, nic nie wskazuje jeszcze z Ottawy, że każdy międzynarodowy podróżnik, który wyląduje w Calgary, zostanie ukarany grzywną.

Podczas pandemii loty międzynarodowe do Kanady mogą lądować tylko na lotniskach w Vancouver, Calgary, Toronto i Montrealu.

W zeszłym miesiącu policja Calgary powiedziała CBC News, że Alberta nigdy nie przyjęła federalizmu Prawo wykroczeń – co pozwala policji wystawiać ludziom mandaty za przestępstwa federalne – Policja Calgary może zbadać osobę, która odmówiła poddania kwarantannie w hotelu tylko wtedy, gdy ktoś złoży skargę.

Snowbird Allan Prout w Puerto Vallarta w Meksyku. Pruitt odmówił poddania się kwarantannie w hotelu po powrocie do Kanady i mówi, że jeszcze nie otrzymał grzywny. (Dostarczone przez Alana Pruitta)

Alan Pruitt z Yorkton, Sask, który 26 kwietnia przyjechał do Calgary z Puerto Vallarta, powiedział, że odmówił poddania się kwarantannie w hotelu i jeszcze nie otrzymał grzywny.

Powiedział: „Jestem bardzo szczęśliwy”. „To znaczy, byłbym zdruzgotany, gdybym został ukarany grzywną”.

Prout powiedział, że odmówił zameldowania się w hotelu objętym kwarantanną, ponieważ uważał, że bezpieczniej będzie poddać kwarantannie w domu niż w zatłoczonym hotelu.

„Po prostu idź prosto do domu, poddaj się kwarantannie”.

Obecne ograniczenia dotyczące kwarantanny dla hoteli mają wygasnąć 21 czerwca, ale rząd nie zdecydował jeszcze, czy zastosuje się do zaleceń panelu doradczego i zniesie ten wymóg.

„Ten raport daje nam mapę drogową, jeśli chcesz, dla kolejnych kroków, które możemy rozważyć, gdy zaczniemy dostrzegać zwiększoną ochronę Kanadyjczyków poprzez szczepienia i zmniejszenie COVID-19” – powiedziała minister zdrowia Patty Hajdu. Powiedział na konferencji prasowej zeszły tydzień.

READ  Austria podpisuje surowy mandat na szczepienia przeciwko Covid-19

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *