Oto, jak zapobiec wyczerpaniu konta bankowego przez urządzenia służące do kradzieży kart

Oto, jak zapobiec wyczerpaniu konta bankowego przez urządzenia służące do kradzieży kart

Ochrona ciężko zarobionych pieniędzy nigdy nie była trudniejsza w obliczu rosnącej liczby oszustw.

Wygląda na to, że Kanadyjczycy każdego dnia angażują się w jakiś plan, którego realizacji się nie spodziewali.

Nie dalej jak w zeszłym miesiącu kobieta z Ontario Powiedziało Została oszukana na kwotę 86 000 dolarów po tym, jak myślała, że ​​rozmawiała przez telefon ze śledczym Kanadyjskiej Agencji Skarbowej (CRA), który stwierdził, że jej dane bankowe zostały wykorzystane w operacji prania pieniędzy.

A jeśli uważasz, że niektóre oszustwa są bardziej oczywiste niż inne i uważasz, że nie jest możliwe, abyś padł ofiarą czegokolwiek, pomyśl jeszcze raz.

W rzeczywistości wirusowy film na TikTok pokazał, jak łatwo można naruszyć bezpieczeństwo Twoich informacji finansowych, nawet podczas niewinnej wycieczki do sklepu spożywczego.

Użytkownik TikToka @keepityorkie sprawdzał kasę w supermarkecie w Los Angeles, kiedy zauważył coś dziwnego z czytnikiem kart. Zaczął go rozbierać, odsłaniając pod spodem identyczny czytnik kart.

„To skimmer. W ten sposób pobiera się od ludzi pieniądze i uzyskuje informacje o ich kartach kredytowych” – powiedział pracownikowi, który wydawał się nieświadomy jej obecności.

Do tej pory wideo obejrzano ponad 17 milionów razy.

„Uważaj, zanim dotkniesz lub przeciągniesz swoją kartę kredytową. Nie bądź ofiarą” – brzmiał podpis.

Eksperci ds. prywatności w Internecie pod adresem EarthWebopisał to zjawisko jako narzędzie wykorzystywane przez przestępców do kradzieży informacji o kartach i kodów PIN niczego niepodejrzewającym użytkownikom.

Urządzenia te są często dyskretnie umieszczane w bankomatach i mogą przechwytywać dane karty, gdy ktoś wkłada kartę w celu dokonania transakcji.

„Kiedy korzystasz z bankomatu, sprawdź urządzenie pod kątem oznak manipulacji lub przeglądania urządzeń. Podczas wprowadzania kodu PIN zakryj klawiaturę, aby ukryte kamery nie rejestrowały naciśnięć klawiszy” – powiedział Trevor Cook, autor tekstów technicznych oraz badacz prywatności i bezpieczeństwa. i regularnie monitoruj swoje dane bankowe pod kątem wszelkich nieautoryzowanych transakcji.

READ  Handlowcy na krawędzi, gdy zbliża się termin limitu zadłużenia: rynki się kończą

Jak widzieliśmy w poprzednim filmie, oszuści wyraźnie stają się bardziej kreatywni i umieszczają skimmery w widocznym miejscu, ponieważ ofiary częściej tracą czujność.

Według policji w Toronto kradzież tożsamości może przydarzyć się każdemu i jest szybko rosnącym przestępstwem, które „codziennie dotyka coraz więcej osób w Toronto i na całym świecie”.

„Co zaskakujące, większość ludzi uważa, że ​​ich to nie spotka. Jedną z przyczyn tego wzrostu jest rozprzestrzenianie się urządzeń skanujących karty i włamań do komputerów” – podaje strona internetowa policji. czyta.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *