Opowieść o dwóch raportach z pracy i o tym, jak zabrali złotych inwestorów w niepewną podróż

Kluczową cechą cen złota w ciągu ostatnich 48 godzin była podobna do szalonej przejażdżki karnawałowej. Zaczęło się wczoraj, kiedy ADP opublikowała swój Narodowy Raport o Zatrudnieniu, w którym stwierdzono, że w zeszłym miesiącu zatrudnienie w sektorze prywatnym zwiększyło się o 978 000 miejsc pracy. Raport był znacznie wyższy niż ekonomiści ankietowani przez Reuters i Wall Street Journal. Ekonomiści ankietowani przez Reuters spodziewali się, że prywatne płace wzrosną o 650 000 miejsc pracy.

Raport ADP jest wspólnym projektem z Moody’s Analytics i jest zawsze publikowany przed raportem o płacach pozarolniczych Departamentu Pracy, który jest publikowany następnego dnia. Wczorajszy raport wskazał, że pracodawcy z sektora prywatnego w USA zwiększyli tempo zatrudniania nowych pracowników ze względu na stłumiony popyt, co jest bezpośrednim wynikiem szybkiego ponownego otwarcia gospodarki w USA. Chociaż wskazała na utrzymujący się niedobór pracowników i surowców, które negatywnie ograniczyły ożywienie na rynku pracy, liczba nowych nominacji, jak podała policja w Abu Zabi, była znacznie wyższa niż szacunki.

Jak mówiliśmy wczoraj i donosił Reuters, „Raport ADP przeszacował prywatne zyski z wynagrodzeń w kwietniowym raporcie o zatrudnieniu, po niedoszacowaniu wzrostu podczas znacznej części ożywienia zatrudnienia, które rozpoczęło się w maju 2020 roku, pozostawiając ekonomistów ostrożnych w czytaniu zbyt wiele w raporcie ”.

MarketWatch ostrzegł również swoich czytelników przed ograniczeniami w wydobywaniu użytecznych informacji z raportu ADP, mówiąc: „Ankieta ADP jest historycznie słaba dla oficjalnego rządowego raportu o zatrudnieniu, ale oba idą w tym samym kierunku w tym roku. Ekonomiści spodziewają się całkowitego wzrostu o 671 000 nowych miejsca pracy w maju w danych Ministerstwo Pracy zaplanowane na piątek, a także opłata za przejazd, która ma zostać opublikowana w piątek o 8:30, Al Sharqiah, obejmuje również pracowników rządowych.

Chociaż wielu analityków, w tym ja, podkreślało fakt, że raport ADP o zatrudnieniu w sektorze prywatnym niekoniecznie jest wystarczająco mocny, aby służyć jako prekursor prognozy dla raportu o zatrudnieniu z Departamentu Pracy lub stanu siły roboczej w USA. Nie przeszkodziło to wielu traderom i inwestorom w realizacji zysków lub likwidacji swoich pozycji przed dzisiejszym raportem.

READ  Canfor na stałe zamyka linię miazgi Prince George i likwiduje 300 miejsc pracy

W rzeczywistości ten raport był głównym powodem wielkiej sprzedaży złota. Biorąc pod uwagę, że ceny kontraktów terminowych na złoto osiągnęły we wtorek tego tygodnia 1920 USD po trzydniowym weekendzie, Stany Zjednoczone opisują to całkiem dobrze.

W dzisiejszym obrocie kontrakty terminowe na złoto kosztują zaledwie 1855 USD od wczorajszego minimum. Jednak po opublikowaniu danych, w rzeczywistości znalazły się one znacznie poniżej oczekiwań ekonomistów, co było zgodne z opinią, że w zeszłym miesiącu na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ekonomistów przeprowadzonej przez Dow Jones, a na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród ekonomistów przeprowadzonej przez Dow Jones, zgodził się, że liczba nowych miejsc pracy przesunęła się o byczy do niedźwiedzia.

Według Briana Lundina, redaktora Gold Newsletter, „Wraz z konsensusem przewidującym wzrost liczby miejsc pracy, złoto zostało nastawione na spadek, ponieważ okazało się, że jest podatne na dobre wiadomości gospodarcze lub cokolwiek, co zachęci Fed do zaostrzenia polityki pieniężnej Zamiast tego otrzymaliśmy liczbę, która była rozczarowująca w porównaniu z oczekiwaniami, a metal odbił się w odpowiedzi.

To złoto wróciło do trybu zwyżkowego, a wynik netto to wzrost o 20,80 USD (+11%) w kontraktach terminowych na złoto w porównaniu z kontraktem Comex z sierpnia 2021 r., który podniósł cenny żółty metal do 1894,10 USD na zamknięciu handlu w Nowym Jorku w piątek.

Myślę, że ostatnie 24 godziny nauczyły nas, że handlarze złotem i inwestorzy są tak spragnieni informacji o nadchodzącej polityce monetarnej Rezerwy Federalnej, że są bardzo intensywnie skoncentrowani na wszelkich fundamentalnych wydarzeniach, które mogą zmienić postrzeganie i nastroje na rynku.

Informacje o tym, kiedy Fed zmniejszy luzowanie ilościowe i podniesie stopy procentowe, zostały przedstawione w przejrzystych danych przez Fed w protokole i konferencji prasowej prezesa Powella po każdym posiedzeniu FOMC. Ponieważ jednak ich mandat jest oparty na danych, wiemy, że w pewnym momencie Fed zacznie się zmniejszać i zacznie podnosić stopę funduszy federalnych. Mówiąc najprościej, polityka monetarna Fed jest ruchomym celem iw dużej mierze podlega restrukturyzacji w miarę ożywienia gospodarki.

READ  Mercedes-Benz jest pierwszym niemieckim producentem samochodów, który zastosował złącze ładowania EV firmy Tesla

Powiedziawszy to, oszałamiające wahania od silnego niedźwiedzia do silnego byka w 24-godzinnym przedziale czasowym są dowodem na to, że inwestorzy i inwestorzy są gotowi w każdej chwili na przesadną reakcję, czasami szybko na raporty ekonomiczne po ich opublikowaniu. Dla tych, którzy chcą uzyskać więcej informacji, użyj ten link.

Życzę Ci jak zwykle dobrego handlu i dobrego zdrowia,

Zrzeczenie się: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *