OPŁATY PRAWNE: Wysokie rachunki wniesione przez kierownictwo PAC pod przewodnictwem Trumpa przekraczają kwotę zebraną w zeszłym miesiącu

OPŁATY PRAWNE: Wysokie rachunki wniesione przez kierownictwo PAC pod przewodnictwem Trumpa przekraczają kwotę zebraną w zeszłym miesiącu

Charlie Nebergall/AP

Były prezydent Donald Trump odwiedza wolontariuszy kampanii w Cedar Rapids w stanie Iowa, 18 lipca 2023 r.CNN

Donalda TrumpaZ nowego wniosku wynika, że ​​kierownictwo PAC wydało więcej na koszty prawne niż w zeszłym miesiącu, co podkreśla ogromne koszty finansowe niezliczonych spraw prawnych, przed którymi stoi były prezydent.

Jak wynika ze złożonego w środę wieczorem wniosku do Federalnej Komisji Wyborczej, kierowniczy komitet akcji politycznej Save America, który Trump wykorzystywał jako sposób na pokrycie honorariów adwokackich ponoszonych przez niego i jego sojuszników, wydał w lutym prawie 5,6 miliona dolarów na rachunki prawne.

Wydatki te przekroczyły całkowite przychody organizacji Save America, z których większość miała formę zwrotu 5 milionów dolarów, jaki PAC otrzymał od współpracującej z Trumpem super PAC, MAGA Inc. W sumie organizacja Save America odzyskała od organizacji Save America ponad 52 miliony dolarów. PAC, przenosząc zasoby z konta przeznaczonego na wsparcie kandydatury Trumpa na prezydenta na konto, które opłaca jego prawne rachunki.

Obecnie mierzy się z Trumpem 88 zarzutów karnych Również w czterech jurysdykcjach Stara się zabezpieczyć obligacje warte pół miliarda dolarów Przed zbliżającym się terminem odwołania się od sprawy o oszustwo cywilne w Nowym Jorku.

Oprócz rachunków prawnych zapłaconych przez Save America w zeszłym miesiącu z akt sprawy wynika, że ​​pod koniec lutego Trump nadal był winien kancelarii prawnej Save America około 530 000 dolarów. Alina z miłościKtóry reprezentował go w sprawie o oszustwo cywilne wniesionej przez prokuratora generalnego Nowego Jorku Letitię James.

Akcja Save America zakończyła luty z około 4 milionami dolarów w banku.

Wspólny komitet zbierający fundusze, który niedawno uruchomiła kampania Trumpa, wraz z Republikańskim Komitetem Narodowym i prawie 40 klubami stanowymi przeznaczy część zebranych pieniędzy na rzecz organizacji Save America, co mogłoby pomóc w uzupełnieniu części jej kasy w trakcie realizacji działań Trumpa. Więcej wydarzeń związanych ze zbiórką pieniędzy o wysokiej wartości dolarowej Zmierzamy w stronę wyborów powszechnych.

READ  Wojna rosyjsko-ukraińska: lista najważniejszych wydarzeń, dzisiaj 544 | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Urzędnik zajmujący się kampanią Trumpa powiedział w środę, że kampania jest połączona z inną wspólną akcją zbierania funduszy W lutym zarobił 20,3 miliona dolarów Weszła w ten miesiąc z sumą 41,9 miliona dolarów w gotówce. Ale nie Kwoty pozostają daleko w tyle To 53 miliony dolarów Prezydent Joe Biden Demokraci ogłosili już wcześniej, że mają do dyspozycji ogromne 155 milionów dolarów, które zespół Bidena zebrał w lutym ze swoimi komisjami.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *