Ont. Kobieta inwestuje w rzekomo nielicencjonowaną firmę hipoteczną

Ont.  Kobieta inwestuje w rzekomo nielicencjonowaną firmę hipoteczną

Pielęgniarka z Ontario walczy o odzyskanie dziesiątek tysięcy dolarów ze swoich oszczędności, które zainwestowała w firmę hipoteczną, którą oskarża się o prowadzenie działalności bez licencji.

„Pomyślałem, że to dobry sposób na generowanie dochodu i dałem im 130 000 dolarów” – powiedziała Jackie Bennett z Whitby.

Bennett przekazał pieniądze brokerowi kredytów hipotecznych Yashy Singhowi z Best Choice Financial, firmą hipoteczną działającą w placówce w Scarborough. Powiedziała, że ​​firma hipoteczna miała pożyczyć jej 130 000 dolarów na trzy miesiące, a następnie zwrócić całą kwotę plus 9 000 dolarów odsetek.

Jednak minęły trzy miesiące, a Bennett stwierdziła, że ​​nic nie otrzymała.

„Ciągle się to powtarzało, mnóstwo wymówek, po prostu kiepskie wymówki tam i z powrotem” – powiedział Bennett.

W lutym Bennett zaniepokoił się i zwrócił się o pomoc do CTV News Toronto. Kiedy CTV News odwiedziło biuro Best Choice Financial w Scarborough, drzwi były zamknięte, nikogo nie było w środku, a szyld firmy został usunięty.

Najlepszą opcję usług finansowych w Scarborough można zobaczyć powyżej. Znak firmowy został już usunięty. (mapy Google)

Prawie dwa miesiące później Urząd Regulacji Usług Finansowych Ontario (FSRA) wydał oświadczenie, w którym zarzuca Singh prowadzenie działalności bez licencji i nakazał jej zaprzestanie handlu hipotekami w Ontario. Zwróciła się o przesłuchanie przed Trybunałem ds. Usług Finansowych FSRA w celu rozpatrzenia tych zarzutów.

Przed ogłoszeniem FRSA CTV News skontaktowało się z Singhiem, który powiedział, że pieniądze zainwestowano w kredyty hipoteczne, ale nie zostały one wypłacone z powodu opóźnień w sprzedaży nieruchomości.

Singh powiedziała wówczas CTV News, że robi wszystko, co w jej mocy, aby rozwiązać problem.

„Poczyniłam ustalenia dotyczące wypłaty pieniędzy i otrzymałam częściowe środki. Ustalę z Jackie resztę kwoty, aby zaplanować płatność” – powiedziała.

W kwietniu Bennett oświadczyła, że ​​udało jej się odzyskać 100 000 dolarów, ale nadal ma trudności z odzyskaniem pozostałych 30 000 dolarów.

READ  W całym mieście słychać było odgłosy rannego pracownika w wypadku w fabryce stali

„Bardzo się cieszę, że odzyskałam większość pieniędzy, byłam bardzo niespokojna i zestresowana” – powiedziała.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *