Zbiorniki magazynowe GameStop przenoszą się do emisji zapasów, kwartalny spadek sprzedaży

Zbiorniki magazynowe GameStop przenoszą się do emisji zapasów, kwartalny spadek sprzedaży

Akcje GameStop (GME) spadły w piątek o ponad 20% w notowaniach przed otwarciem giełdy po tym, jak spółka złożyła wniosek o sprzedaż 45 milionów nowych akcji akcji zwykłych i Opublikowano wstępne wyniki finansowe Co ujawniło, że w ostatnim kwartale sprzedaż gwałtownie spadła w porównaniu z rokiem poprzednim.

Operator gier wideo podał, że spodziewa się sprzedaży w pierwszym kwartale finansowym od 872 do 892 milionów dolarów, w porównaniu z 1,24 miliarda dolarów w tym samym okresie rok wcześniej. Według danych Bloomberga Wall Street spodziewała się przychodów w tym kwartale na poziomie nieco ponad 1 miliarda dolarów.

W związku z piątkowymi spadkami przed otwarciem sesji, akcje spółki są obecnie niższe niż w momencie otwarcia w poniedziałek rano, po ponownym pojawieniu się Keitha Gilla, znanego również jako „Roaring Kitty”, na X, dawniej Twitterze, w weekend.

Byczy argument Gilla dla GameStop ponownie zapoczątkował wzrost cen akcji mema w 2021 r., a do wtorkowego poranka ich akcje wzrosły ponad dwukrotnie.

W swoim wniosku spółka zauważyła, że ​​jej akcje doświadczają „ekstremalnej zmienności cen”, oderwanej od fundamentów spółki od stycznia 2021 r., kiedy rozpoczął się pierwszy wzrost cen akcji.

GameStop dodał, że inwestorzy kupujący akcje spółki „mogą stracić znaczną część swojej inwestycji”, jeśli cena będzie nadal spadać.

Następnie złożono wniosek o sprzedaż akcji zwykłych Mieszany stojak na zapasy Oferta złożona dziś rano umożliwiła spółce emisję akcji zwykłych, uprzywilejowanych i innych papierów wartościowych.

Decyzja GameStop o sprzedaży udziałów jest zgodna z ogłoszeniem innej firmy zajmującej się memami, AMC Entertainment (AMC). W poniedziałek borykająca się z trudnościami sieć kin zebrała 250 milionów dolarów „nowego kapitału własnego”, sprzedając w poniedziałek 72,5 miliona akcji. Według zgłoszenia SEC.

Od chwili ogłoszenia tej akcji wyprzedane zostały także akcje AMC. Po wzroście o ponad 200% w szczytowym momencie, w zeszłym tygodniu AMC zyskała około 50%.

READ  Poważna awaria zasilania w Toronto, ponieważ podnośnik morski przecina linie hydroenergetyczne
Sklep Gamestop w Annapolis w stanie Maryland, 7 września 2022 r. — Akcje GameStop spadły w środę przed wynikami sprzedawcy gier wideo za drugi kwartał po dzwonku zamykającym.  (Zdjęcie: Jim Watson/AFP) (Zdjęcie: Jim Watson/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Sklep Gamestop w Annapolis w stanie Maryland, 7 września 2022 r. (JIM WATSON/AFP via Getty Images) (Jim Watson za pośrednictwem Getty Images)

Josh Schaeffer jest reporterem Yahoo Finance. Śledź go na X @_joshschafer.

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *