Numery telefonów i adresy e-mail klientów zostały skradzione w wyniku cyberataku Giant Tiger

Numery telefonów i adresy e-mail klientów zostały skradzione w wyniku cyberataku Giant Tiger

Giant Tiger Stores Ltd. mówi: Dane kontaktowe niektórych klientów firmy zostały naruszone w wyniku „incydentu” powiązanego z zewnętrznym dostawcą.

OTTAWA – Giant Tiger Stores Ltd. mówi… Dane kontaktowe niektórych klientów firmy zostały naruszone w wyniku „incydentu” powiązanego z zewnętrznym dostawcą, z którego korzysta.

Rzeczniczka Allison Scarlett nie podała nazwy sprzedawcy, ale twierdzi, że sprzedawca z Ottawy wykorzystuje firmę do zarządzania komunikacją i zaangażowaniem klientów.

Sault Ste. Marie ma dwie lokalizacje Giant Tiger: Wellington Square Mall przy Trunk Road i Market Mall przy drugiej linii zachodniej.

Scarlett twierdzi, że po niedawnej informacji o obawach związanych z bezpieczeństwem tego dostawcy firma Giant Tiger zaczęła kontaktować się z klientami w sprawie tego incydentu, wzywając ich do zachowania ostrożności podczas otwierania wiadomości e-mail i odbierania połączeń telefonicznych.

Scarlett twierdzi, że żadne dane dotyczące płatności ani hasła nie stanowiły części danych, które zostały naruszone.

Nie miało to również wpływu na systemy i aplikacje sklepowe Giant Tiger.

Dodaje, że nic nie wskazuje na to, aby informacje zostały wykorzystane w niewłaściwy sposób, ale twierdzi, że firma ciężko pracuje, aby rozwiązać incydent tak szybko i tak otwarcie, jak to możliwe.

„Głęboko żałujemy, że do tego incydentu doszło i nadal zobowiązujemy się do wdrażania najlepszych praktyk, aby zapobiegać tego typu zdarzeniom” – napisała w e-mailu do The Canadian Press.

Poniżej znajduje się pełny tekst e-maila wysłanego dziś rano do klientów Giant Tiger, pod tytułem: „Ważna uwaga dotycząca bezpieczeństwa”.

cenny klient,

Piszemy, aby poinformować Cię o niedawnym incydencie związanym z bezpieczeństwem dotyczącym Twoich danych. Giant Tiger ponad wszystko ceni zaufanie i lojalność naszych klientów, dlatego chcemy mieć pewność, że znasz fakty.

Co się stało
Firma Giant Tiger niedawno dowiedziała się o incydencie dotyczącym bezpieczeństwa wpływającym na zewnętrznego dostawcę, którego używamy do zarządzania interakcjami z naszymi klientami. Działaliśmy szybko, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych systemów, i wyznaczyliśmy ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa, którzy pomogli w przeprowadzeniu niezależnego dochodzenia.

READ  Ceny gazu w Metro Vancouver osiągnęły rekordowy poziom

W dniu 15 marca 2024 r. nasze dochodzenie wykazało, że w wyniku tego incydentu nieuprawniona osoba trzecia mogła uzyskać kopie informacji o klientach Giant Tiger w dniu lub około 4 marca 2024 r.

Jakie informacje zostały zawarte
Ustaliliśmy, że w wyniku tego incydentu związanego z bezpieczeństwem prywatne informacje niektórych klientów Giant Tiger zostały zdobyte przez nieupoważnioną stronę trzecią. Informacje, których to dotyczy, różnią się w zależności od osoby.

  • Jeśli subskrybujesz e-maile Giant Tiger lub utwórz konto na giganttiger.comInformacje o Tobie obejmują Twoje imię i nazwisko oraz adres e-mail.
  • Jeśli jesteś członkiem planu lojalnościowego GT VIP®, informacje o Tobie obejmują Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.
  • Jeśli złożysz zamówienie online z dostawą do domu, informacje o Tobie obejmują Twoje imię i nazwisko, adres e-mail, adres pocztowy i numer telefonu.
  • Jeśli złożysz zamówienie z odbiorem w lokalnym sklepie, informacje o Tobie obejmują Twoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu.

Informacje nie zawierają danych karty kredytowej i innych płatności ani haseł do kont.

Co robimy
Oprócz zbadania tej sprawy zgłosiliśmy ten incydent odpowiednim Komisarzom ds. Prywatności i kontaktujemy się z każdym z naszych klientów, których dane dotyczyły incydentu.

Co możesz zrobić
Jak zawsze należy zachować ostrożność w przypadku otrzymania e-maili, poczty, wiadomości tekstowych lub połączeń telefonicznych, które wydają się pochodzić od firmy Giant Tiger. Oszuści mogą manipulować adresem e-mail lub numerem telefonu wychodzącego nadawcy, abyś myślał, że otrzymany e-mail lub SMS pochodzi z legalnego źródła.

Zachowaj szczególną czujność, gdy w komunikatach pojawia się prośba o podanie danych osobowych, informacji o płatnościach lub haseł. Giant Tiger nigdy nie poprosi Cię o podanie danych do płatności i hasła, a my nie prosimy o podanie danych osobowych, chyba że zainicjujesz z nami kontakt. Na przykład możemy poprosić Cię o potwierdzenie Twojej tożsamości, jeśli skontaktujesz się z naszym zespołem obsługi klienta.

po więcej informacji
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową https://www.gianttiger.com/Incydent związany z bezpieczeństwem Lub dostęp [email protected]

Bardzo żałujemy, że doszło do tego zdarzenia. Pragniemy zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązać incydent tak szybko i przejrzyście, jak to tylko możliwe. Twoja prywatność jest dla nas ważna i nadal zobowiązujemy się do stosowania najlepszych praktyk, aby zapobiegać tego typu incydentom.

Dziękujemy za zrozumienie i ciągłe wsparcie.

z poważaniem,

Zespół Gigantycznego Tygrysa

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *