Nowy Jork chce kontynuować passę zwycięstw i gospodarzem będzie Montreal

Agencja prasowa

Montreal Canadiens (30-36-12, ósme miejsce w Dywizji Atlantyckiej) vs. New Yorkers (36-27-15, trzecie miejsce w Dywizji Metropolitan)

Elmont, Nowy Jork; Czwartek, 19:30 czasu wschodniego

Konkluzja: drużyna New York Islanders spróbuje podtrzymać passę pięciu zwycięstw z rzędu, pokonując Montreal Canadiens.

Nowy Jork ma ogólny bilans 36-27-15 i 19-10-10 u siebie. Różnica bramek Islanders wynosi -18, przy 231 bramkach zdobytych i 249 straconych.

Montreal ma rekord 14-16-8 na wyjeździe i ogólny rekord 30-36-12. Canadiens wykonali łącznie 336 rzutów karnych (4,3 na mecz), co plasuje ich na piątym miejscu w lidze.

Czwartkowe spotkanie będzie trzecim starciem obu drużyn w tym sezonie. W poprzednim meczu Canadiens zwyciężyli 4:3. Juraj Slavkovski poprowadził Canadiens z trzema bramkami.

Najlepsi gracze: Bo Horvat strzelił 33 gole i 35 asyst dla Islanders. Mathew Barzal w ostatnich 10 meczach strzelił trzy gole i osiem asyst.

Nicholas Suzuki dla Kanadyjczyków ma na koncie 33 gole i 42 asysty. Michael Matheson w ostatnich 10 meczach strzelił jednego gola i zaliczył 11 asyst.

OSTATNIE 10 MECZÓW: Islanders: 7-3-0, średnio 2,9 gola, 4,8 asysty, 2,5 karnego i 7 minut karnych, strzelając 2,4 gola na mecz.

Canadiens: 5-5-0, średnio 3,4 gola, 5,7 asyst, 4,6 minuty karnej i 10,5 minuty karnej, strzelając 2,9 gola na mecz.

Kontuzje: Islandczycy: Scott Mayfield: Poza sezonem (dolna część ciała).

Canadiens: Joshua Roy: pauz (górna część ciała), Kayden Guhley: pauza (górna część ciała), Kirby Dutch: pauza w sezonie (kolano), Arber Schikaj: pauza w sezonie (ramię).