Naukowcy robią nowe zdjęcie potwornej czarnej dziury w centrum naszej galaktyki

Naukowcy robią nowe zdjęcie potwornej czarnej dziury w centrum naszej galaktyki

Czy pamiętacie rok 2022, kiedy astronomowie wykonali pierwsze zdjęcie supermasywnej czarnej dziury zwanej Sagittarius A* (Sgr A*) znajdującej się w centrum Drogi Mlecznej? Zespół astronomów ponownie skierował swoje urządzenia w stronę obszaru kosmicznego i uchwycił nowy obraz tego tajemniczego zjawiska.

Zobacz galerię – 2 zdjęcia

Pierwsze w historii zdjęcie dziury A* wykonano za pomocą teleskopu Event Horizon, globalnej sieci obserwatoriów radiowych, a teraz astronomowie ponownie uruchomili ten teleskop, aby po raz pierwszy zmierzyć pola magnetyczne czarnej dziury w świetle spolaryzowanym. czas. Zdjęcie przedstawia strukturę pola magnetycznego, która jest uderzająco podobna do tej, którą astronomowie zaobserwowali w 2019 roku, wraz z pierwszym zdjęciem czarnej dziury znajdującej się w centrum galaktyki, Messier 87 (M87).

Takie były wyniki Opublikowano w The Astrophysical Journal Letters Sugeruje to, że te silne pola magnetyczne mogą być wspólne dla wszystkich czarnych dziur. Ponadto obserwacje astronomów M87 ujawniły potężne dżety materii wystrzeliwane z supermasywnej czarnej dziury, a ostatnie obserwacje Sgr A* sugerują, że może ona wystrzeliwać podobne dżety, mimo że Sgr A* jest 1000 razy mniejsza od czarnej dziury dziura Znajduje się w centrum M87.

Teraz widzimy, że w pobliżu czarnej dziury w centrum Galaktyki Drogi Mlecznej istnieją silne, skręcone i zorganizowane pola magnetyczne.„Współprzewodnicząca projektu i astrofizyczka z Harvardu Sarah Isson stwierdziła w oświadczeniu”.Oprócz tego, że Sagittarius A* ma strukturę polaryzacji uderzająco podobną do większej i potężniejszej czarnej dziury M87*, dowiedzieliśmy się, że silne, uporządkowane pola magnetyczne są niezbędne do interakcji czarnych dziur z gazem i otaczającą je materią. .

Tworzenie polaroidu przypomina otwieranie książki po zobaczeniu tylko okładki.Jeffrey Bauer, naukowiec projektu EHT i badacz w Instytucie Astronomii i Astrofizyki Academia Sinica na Tajwanie, wyjaśnił w oświadczeniu.Ponieważ Strzelec A* się porusza, gdy próbujemy uchwycić jego obraz, stworzenie nawet niespolaryzowanego obrazu było trudne.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *