Naukowcy odkryli 17-funtowy meteoryt na Antarktydzie

Naukowcy odkryli 17-funtowy meteoryt na Antarktydzie

Poza suchymi warunkami Antarktyda jest idealna do polowania na meteoryty: czarne skały kosmiczne wyraźnie wyróżniają się na tle zaśnieżonych pól. Wirujący ruch lodowców o skały poniżej pomaga ponownie odsłonić meteoryty w pobliżu powierzchni niebieskich pól lodowych kontynentu, nawet po tym, jak zeszły w lód.

Właśnie wróciłem z Antarktyda, grupa międzynarodowych badaczy może potwierdzić łatwość polowania na meteoryty na kontynencie. Przywieźli pięć nowych meteorytów, w tym jeden o wadze 16,7 funta (7,6 kg).

Vinciane Debaille z Wolnego Uniwersytetu w Brukseli (FNRS-ULB) powiedział: „Wyprawa w nieznane regiony jest ekscytująca, ale musimy też pogodzić się z faktem, że rzeczywistość na ziemi jest znacznie trudniejsza niż piękno zdjęć satelitarnych”.

Pięć meteorytów odzyskanych przez zespół zostanie zbadanych przez Królewski Belgijski Instytut Nauk Przyrodniczych. Depozyty, które mogły zawierać mikrometeoryty, zostały przekazane naukowcom do zbadania na ich uniwersytetach.

Maria Valdes, pracownik naukowy w Muzeum Polowe i Uniwersytetu Chicagowskiego, PowiedziałI Rozmiar niekoniecznie ma znaczenie, jeśli o to chodzi meteorytyNawet małe mikrometeoryty mogą być niezwykle cenne z naukowego punktu widzenia, ale oczywiście znalezienie takiego dużego meteorytu jest rzadkie i ekscytujące”.

„Chętnie zobaczę, co ujawnią analizy meteorytów, ponieważ „badanie meteorytów pomaga nam lepiej zrozumieć nasze miejsce we wszechświecie”. Im większy mamy rozmiar próbki meteorytów, tym lepiej możemy to zrozumieć Układ SłonecznyTym lepiej możemy siebie zrozumieć. „

READ  Transporter 5 SpaceX startuje ze szczątkami 47 osób w celu „pochówku kosmicznego”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *