NASA uruchamia Snap It! Gra edukacyjna pozwalająca uzyskać informacje o zaćmieniu | Wiadomości naukowe

NASA uruchamia Snap It!  Gra edukacyjna pozwalająca uzyskać informacje o zaćmieniu |  Wiadomości naukowe

NASA wypuściła grę komputerową, która uczy dzieci o zaćmieniach i tranzytach. Gracze mogą robić zdjęcia słońca w albumie i udostępniać je w formie pocztówek. Gra zostanie wydana przed całkowitym zaćmieniem słońca, które nastąpi w przyszłym miesiącu.

Podróżnik już wcześniej badał czarne dziury. (Zdjęcie: NASA).

NASA uruchomiła grę komputerową dla dzieci powyżej siódmego roku życia, zapewniającą interaktywne środowisko umożliwiające zdobycie większej wiedzy o Słońcu. Wyobraź to sobie! Można w nią grać przez przeglądarkę, a gracze muszą pomóc obcej postaci znanej jako Podróżnik w zrobieniu zdjęć słońca. Gracze mogą stworzyć album ze swoimi migawkami i udostępniać je w formie pocztówek znajomym i rodzinie. Istnieją dwa rodzaje zdarzeń, które można uchwycić: zaćmienia, w przypadku których dysk Słońca jest zakryty, oraz tranzyty, w których obiekt przechodzi przed Słońcem.

Istnieją wszelkiego rodzaju przelatujące obiekty, w tym Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS), stada ptaków, balony naukowe, asteroidy i komety pasące się w słońcu. Zdjęcie do albumu można zrobić w dowolnym momencie, naciskając spację. Kursor służy do wyszukiwania i centrowania obiektów, a klawisze W i S służą do przybliżania konkretnych przechodzących obiektów. Klawisze A i S pozwalają użytkownikom przełączać się między różnymi filtrami do obserwacji Słońca, podobnymi do filtrów używanych przez obserwatoria heliofizyczne, których NASA używa do badania Słońca i monitorowania naszej gwiazdy macierzystej pod kątem energetycznych eksplozji. Dostępne są również dodatkowe informacje o przechwyconych obiektach.

Pstryknąć! Gra została wydana przed całkowitym zaćmieniem słońca nad Ameryką Północną 8 kwietnia 2024 r., podczas którego cień Księżyca przesunął się nad Kanadą, USA i Meksykiem. Całkowite zaćmienie Słońca ma miejsce, gdy Księżyc przechodzi przed Słońcem widzianym z Ziemi. Podróżnik pochodzi z planety, na której nie występują zaćmienia. Zaćmienia mogą wystąpić tylko na światach, na których naturalne satelity znajdują się w odpowiedniej odległości od planet, aby zakryć twarz gwiazdy macierzystej. W południe niebo nagle pociemnieje, jak gdyby był zmierzch lub świt.

READ  Jak należący do NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba zabarwia wszechświat?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *