NASA odkłada misję transportu ludzi na Księżyc i oto dlaczego

NASA odkłada misję transportu ludzi na Księżyc i oto dlaczego
NASA ogłosiła, że ​​odkłada misję Artemis 2, która miała zabrać ludzi na Księżyc z pierwotnego harmonogramu na koniec 2024 r. na wrzesień 2025 r. Amerykańska agencja kosmiczna dodała, że ​​misja Artemis 3, która pierwotnie miała wylądować pierwszych astronautów w pobliżu Księżyca, bieguna południowego Księżyca w 2025 r. i przełożono na wrzesień 2026 r.

Powiedziała jednak, że misja Artemis IV, mająca na celu przetransportowanie ludzi na księżycową stację kosmiczną w 2028 r., przebiega zgodnie z planem.

Dlaczego misja została przełożona?
Według NASA bezpieczeństwo załogi jest głównym czynnikiem wpływającym na zmiany w harmonogramie Artemis II. Agencja informacyjna Reuters zacytowała dwie osoby, które powiedziały, że podczas testów wibracyjnych wykryto pewne problemy w akumulatorach kapsuły załogowej Orion wyprodukowanej przez Lockheed Martin i akumulatory wymagały wymiany.

„Powracamy na Księżyc w sposób, w jaki nigdy wcześniej nie byliśmy, a bezpieczeństwo naszych astronautów jest dla NASA najwyższym priorytetem podczas przygotowań do przyszłych misji Artemis” – powiedział administrator NASA Bill Nelson.

Misja przetestuje najważniejsze systemy kontroli środowiska i podtrzymywania życia potrzebne do wspierania astronautów. NASA podała, że ​​zespoły pracują nad rozwiązaniem problemu z baterią i elementami obwodów odpowiedzialnymi za wentylację powietrza i kontrolę temperatury.

Sonda osłony termicznej zakończy się w tym roku
Amerykańska agencja kosmiczna podała, że ​​dochodzenie w sprawie utraty kawałków warstwy węgla z osłony termicznej statku kosmicznego podczas Artemis 1 ma zakończyć się wiosną tego roku. Dodała, że ​​nowy harmonogram misji Artemis III jest zgodny ze zaktualizowanym harmonogramem misji Artemis II, który ma także dostarczyć więcej pomysłów i wyzwań na przyszłość.

„Pozwólmy instrumentom rozmawiać z nami, aby bezpieczeństwo załogi było czynnikiem decydującym o naszym procesie decyzyjnym. Wykorzystamy test w locie Artemis II i każdy kolejny lot, aby zminimalizować ryzyko związane z przyszłymi misjami księżycowymi.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *