Najnowsze wiadomości przed prawyborami w New Hampshire

15:58 ET, 21 stycznia 2024 r

Darczyńcy twierdzą, że firmie DeSantis brakowało wsparcia finansowego, aby utrzymać kampanię

Autorzy: Jeff Zeleny i David Wright z CNN

Gubernator Florydy Ron DeSantis przemawia podczas wizyty kampanii w Myrtle Beach w Południowej Karolinie, 20 stycznia.

Randall Hill/Reuters

Decyzję podjął gubernator Florydy Ron DeSantis Zakończenie kampanii prezydenckiej Nastąpiło to po dniach rozmów z darczyńcami, a jego kampania i trzy sojusznicze komitety akcji politycznej wydały dziesiątki milionów dolarów na organizowanie i reklamowanie jego oferty.

DeSantis i jego żona Casey podjęli decyzję w niedzielne popołudnie, zaskakując wielu swoich pracowników i zwolenników.

„Po prostu nie było pieniędzy, żeby to kontynuować” – powiedział CNN jeden z głównych darczyńców firmy DeSantis.

Według danych AdImpact, według stanu na niedzielę kampania DeSantisa i trzy główne wspierające go super PAC – Never Back Down, Fight Right i Good Fight – wydały ponad 60 milionów dolarów na reklamy popierające DeSantis.

Never Backed Down to pierwszy duży komitet działań politycznych utworzony w celu wsparcia kandydatury DeSantisa na Biały Dom Spotkał się z krytyką Aby zarządzać swoimi zasobami, był świadkiem poważnych niepokojów wśród pracowników.

Dzieje się tak pomimo faktu, że Super PAC Początkowo otrzymane Kiedy DeSantis był gubernatorem Florydy, zebrał ponad 80 milionów dolarów, co stanowiło ogromny zasób pieniędzy, który pozwolił grupie zająć się wystawnymi reklamami telewizyjnymi, dużym personelem, a nawet zapewnić infrastrukturę do prowadzenia kampanii.

Uwzględniając tę ​​kwotę, z danych Federalnej Komisji Wyborczej wynika, że ​​w pierwszej połowie 2023 r. w ramach inicjatywy Never Back Down Initiative zebrano 130 mln dolarów, a na początku lipca ubiegłego roku dysponowano około 100 mln dolarów w gotówce.

Tymczasem, według danych Federalnej Komisji Wyborczej, w ramach własnej kampanii DeSantisa do połowy roku zebrano ponad 31 milionów dolarów, ale część tych pieniędzy przeznaczono wyłącznie do wykorzystania w wyborach powszechnych. Kampania rozpoczęła się w czwartym kwartale ubiegłego roku w obliczu prawdziwego kryzysu finansowego, ponieważ na dzień 30 września w prawyborach prezydenckich miała jedynie 5 milionów dolarów w gotówce do wykorzystania w prawyborach prezydenckich. Akcja nie podała jeszcze kwoty, jaką zebrała w ostatnim kwartale roku. ostatni rok.

READ  Palestyna żąda zakończenia izraelskiej okupacji na posiedzeniu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *