Nagrody meczowe po trudnym zwycięstwie Bayernu Monachium nad Eintrachtem Frankfurt 2:1

Harry Kane strzelił swój 12. wielobramkowy mecz w sezonie, gdy Bayern Monachium pokonał na Allianz Arena Eintracht Frankfurt 2:1. W pierwszej połowie obie drużyny wymieniły się bramkami, a sędzia asystent wideo (VAR) wykrył faul poza piłką w polu karnym i w 61. minucie Bayern przyznał decydujący rzut karny.

Dzięki dzisiejszej porażce z Dortmundem Bayern oficjalnie zapewnił sobie czwarte miejsce w Bundeslidze i miejsce w przyszłym sezonie. Liga Mistrzów. Frankfurt ma pięć punktów przewagi nad Freiburgiem i stara się utrzymać szóste miejsce oraz miejsce w Lidze Europejskiej w przyszłym roku.

Wymiana koszul: Hugo Ekitiki

W 23. minucie Ikitiki znakomicie kozłował pomiędzy Thomasem Mullerem i Konradem Laimerem, po czym strzelił piękną piłkę obok Manuela Neuera. Frankfurt oddał tylko trzy celne strzały na bramkę 0,44 xG, więc nieoczekiwane uderzenie Ekitiki okazało się jeszcze ważniejsze.

Omar Marmoush był bardziej konsekwentny w przedostawaniu się za obronę Bayernu, ale nigdy nie groził podaniem ostatniego strzału. Gdyby Junior Dina Epembe nie uratowała Harry'ego Kane'a pod koniec pierwszej połowy, mógłby zdobyć tę nagrodę po zdobyciu zielonej bramki. Epembe miał kilka imponujących momentów, ale nie udało im się przełożyć ich na nic, co miałoby wpływ na wynik meczu.

Deir Cezar: Nassir Mazraoui

Przez większą część sezonu kibice i eksperci Bayernu byli niezadowoleni z braku prawego obrońcy w drużynie. Joshua Kimmich rozwiązał ten problem, ale jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że Mazraoui zrobił postęp i w kwietniu wyglądał na bardziej komfortowo niż Alphonso Davies na lewym obrońcy.

Mazraoui rozegrał solidne 70 minut, wygrywając pięć z sześciu pojedynków w parterze i oba pojedynki w powietrzu. Może nie ma takiej siły ataku jak Davies, ale radzi sobie ze swoimi obowiązkami i odzyskał zaufanie Thomasa Tuchela.

Vospalgut: Konrad Laimer

W pierwszej tercji meczu Laimer był najlepszym zawodnikiem na boisku. Skutecznie wywierał presję w środku pola i kierował piłkę na skrzydła.

READ  Według rzecznika prezenter radia TSN, emerytowany napastnik NHL Jeff O'Neal jest „na wakacjach”.

W dziewiątej minucie Laimer przeskoczył niedokładne podanie Williana Patcho, przeciął dwóch innych obrońców i strzelił prosto w bezbronnego Kevina Trappa. Laimer spokojnie podał piłkę Harry’emu Kane’owi, który z łatwością trafił do siatki i dał Bayernowi przewagę na początku spotkania.

Gdyby nie niefortunny gol, który zmusił go do zmiany w 28. minucie, Laimer prawdopodobnie trafiłby dziś w dziesiątkę.

Der Bomber: Thomas Müller

Wszyscy czterej dzisiejsi napastnicy są po trzydziestce, więc oczekiwanie błyskawicznego ataku nigdy nie wchodziło w grę. Laimer pierwszego gola zdobył sam, a drugiego zdobył w prezencie Robin Koch, który rzucił sfrustrowanym łokciem w stronę Müllera.

W 45. minucie Muller pięknie podał Rafaelowi Guerrero, ale Trapp zablokował Guerrero z bliskiej odległości. W dziwaczny sposób umiejętność Müllera wybiła piłkę Kocha, która zrobiła różnicę w meczu.

Mistrz meczu: Harry Kane

Kane spokojnie strzelił obie bramki, zarówno z autu, jak i z rzutu karnego. Kane nie zrobił nic szczególnego przy strzeleniu obu bramek, ale postarał się wykończyć dogodne okazje. Każdy kibic, który miał do czynienia z Raheemem Sterlingiem czy Timo Wernerem, wie, że nie zawsze gwarantuje się wolne gole.

Praca Kane'a w pomocy i defensywie nie jest widoczna w statystykach, ale on stale cofa się, aby zapewnić dodatkowe wzmocnienie przy posiadaniu piłki. Wrzawa o pozbawienie Epembe wspomnianej szansy w pierwszej połowie mogła zmienić przebieg meczu.

Na trzy mecze do końca (Stuttgart, Wolfsburg i Hoffenheim) Kane potrzebuje sześciu goli w Bundeslidze, aby pobić rekord Roberta Lewandowskiego w liczbie bramek w jednym sezonie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym meczu, w tym o konsekwencjach meczu z Realem Madryt, obejrzyj program pomeczowy Bawarskie Podcast Works!