Blaise, kontuzje Blackwooda, podróż Subban, Mar Rangers wygrywają z diabłami

Nowy Jork (AFP) – Chris Kreider strzelił decydującego gola w siódmej rundzie rzutów karnych, gdy New York Rangers pokonali New Jersey Devils 4:3 w niedzielny wieczór.

Capo Kaku strzelił gola i asystował, Adam Fox i Alexis Lavrinier również strzelili dwa gole, aby pomóc Rangersom wygrać trzecie z rzędu zwycięstwo i pokonać Diabły po raz siódmy z rzędu. 24 piłki uratował Aleksander Georgiew.

Pavel Zacha i Jesper Pratt strzelili gola i asystowali, a Dougie Hamilton również strzelił bramkę dla New Jersey. Mackenzie Blackwood zdobył 30 piłek, po czym odszedł w trzeciej rundzie i wszedł do protokołu wstrząśnienia mózgu. Jonathan Bernier uratował osiem ratowników przed Blackwoodem.

Kaku, Artemi Banarin i Ryan Strom również strzelili bramki dla Nowego Jorku w rzutach karnych, a Pratt, Hamilton i Andreas Johnson dla New Jersey.

„Szczerze z tobą, on (Kreader) ukrywał się na końcu ławki”, powiedział Gerard Gallant.

Pratt miał największą szansę na mecz w dogrywce, ale Georgiev zwlekał z odjazdem.

„Po prostu ratuj piłki, to moja praca” – powiedział Georgiev. „Chłopaki byli bardzo lepcy. Wspaniale jest mieć nagrodę”.

Kaku, który miał swoje pierwsze dwa punkty w sezonie, dał Rangersowi prowadzenie 3-2 przy 6:29 w trzecim inningu. Po rzuceniu piłki Stromem, Kakko pobiegł w kierunku siatki, przejmując piłkę wokół Blackwood, gdy rozpoczął solidny kontakt, aby strzelić swojego pierwszego gola w sezonie.

„Wiedziałem, że nadchodzi,” powiedział Kaku. „Dzisiaj był ten dzień.” „Pierwszy gol jest czasem najtrudniejszy po 10 meczach”.

Kilka minut później Blackwood opuścił mecz i przeszedł do protokołu wstrząsu mózgu. Został zastąpiony przez Berniera.

Zacha zremisował 2:44 z lewej strony w regulaminowym meczu i strzelił dobicie na Georgiewa, by być kapitanem swojej siódmej drużyny w tym sezonie.

„Nigdy się nie poddaliśmy” – powiedział Zakka. „Myślę, że utrzymaliśmy presję, nigdy nie powstrzymywaliśmy się od ofensywy”.

READ  Kanadyjczyk De Bruyne wręcza brązowy monoblok, gdy Humphreys zdobywa złoto na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich ze Stanami Zjednoczonymi

Devils zdobyli punkt, aby przejść 3:1 w ostatnich pięciu meczach.

– Okazało się, że to naprawdę dobry punkt dla naszego klubu – powiedziała trenerka New Jersey Lindy Raff. „Aby się odbić i strzelić późno, musimy zdobyć te punkty”.

Z Rangersami przegrywającymi 1:0 po jednej tercji, Fox zremisował na początku drugiej. Blackwood zdołał zablokować strzał Lavriniera, zanim zdobywca nagrody Norrisa przechwycił podanie bramkarza i strzelił prawym ramieniem za prawym ramieniem. Fox ma 16 punktów, co prowadzi go do zremisowania z Romainem Jose z Nashville o najwięcej obrońców w National Hockey League w tym sezonie.

Lavrinier dał New Yorkowi prowadzenie 2:1 po trafieniu w krążek po strzale Jacoba Tropy, który wylądował za Blackwoodem na 8:36 przed końcem kwarty.

Postęp trwał niecałe dwie minuty. Gdy Ryan Lindgren został oczyszczony z ingerencji, Hamilton oddał potężny strzał w nadgarstek w bramkę Georgiewa na 6:40 minut przed końcem. To był 350 punkt w karierze Hamiltona.

„Wróciliśmy tam i z powrotem, ale to dobry zespół” – powiedział Gallant. „Mają obrońców, którzy potrafią naprawdę dobrze poruszać dyskiem i kilka razy byli w lodzie.

Pratt otworzył wynik dla Diabłów po zerwaniu o 15:23 w pierwszej tercji. Wyjął podanie od Dawsona Mercera i delikatnie wsunął berło między nogi Georgiewa. Pratt strzelił gola w kolejnych meczach i ma co najmniej punkt w czterech kolejnych meczach.

Sami Blais otrzymał pomoc od trenera Rangers na początku trzeciej połowy po tym, jak walczył z Subanem w rogu i wydawał się zranić prawą nogę. Suban został dwukrotnie ukarany grzywną w tym sezonie za wolne stopy.

Brak miłości do PK

Tłum z Madison Square Garden nieustannie wygwizdywał Subana za każdym razem, gdy był właścicielem płyty. Zła wiara kibiców wraca do meczu przedsezonowego 5 października, w którym Soban walczy w rogu z Ryanem Reevesem, powodując kontuzję napastnika Rangersów. Subban został wyzwany do walki przez Kreidera później w tym meczu, a kontuzja Reavesa powstrzymała go od finałowego meczu przed sezonem. Nienawiść fanów do Subban wzrosła dopiero w niedzielę po tym, jak Blais upadł w podobny sposób jak Reaves.

READ  Czuje się jak sen, mówi Princepal Singh z Gurdaspur w swojej NBA Journey: The Tribune India

Aktualizacje dotyczące kontuzji

Igor Shesterkin był w stanie wesprzeć Georgieva przeciwko diabłom po opuszczeniu sobotniego meczu przeciwko Blue Jackets w trzecim okresie i wejściu do protokołu wstrząsu mózgu.

Napastnik Devils, Tyce Thompson, doznał kontuzji górnej części ciała podczas czwartkowego meczu z Islanders.