Multisensoryczna symulacja lotu kosmicznego VR zbliża się do Montrealu

To doświadczenie, nazwane Nieskończonym, ma na celu odkrycie podróży astronauty poprzez „wciągający lot na całe ciało”.

Treść artykułu

Jest to jedno z najbardziej ambitnych doświadczeń wirtualnej rzeczywistości, jakie kiedykolwiek miał Montreal: w lipcu będzie gościć łącznie 12 500 stóp kwadratowych w siedmiu sekcjach Arsenal Arts Center w Griffintown. nieskończony, „Godzinny, wciągający lot całego ciała” ma na celu odtworzenie lotu kosmicznego astronautów na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, od startu do powrotu na Ziemię.

Korzystając z gogli VR, widzowie będą fizycznie wędrować przez wyznaczone przestrzenie w grupach po 10 – mieszczących jednocześnie do 90 osób, co jest ważnym wyczynem w eksponatach VR, możliwym dzięki monitorowi PHI – i mogą wchodzić z nimi w interakcję w grupie Od obiektów fizycznych i sztuki multimedialnej po sceny dźwiękowe, projekty oświetlenia, a nawet „subtelne zapachy lasu, które przywołują wspomnienia gwiazd leżących na trawie” – czytamy w reklamie wystawy.

Reklamy

Treść artykułu

Materiał filmowy do The Infinite jest rozszerzeniem Space Explorers: The ISS Experience wyprodukowanego przez montrealską firmę filmową Felix & Paul Studios i TIME Studios, a pierwszy rozdział można oglądać na wystawie Three Movements w Phi Center w Starym Montrealu do 5 września.

Space Explorer to największa produkcja, jaka kiedykolwiek została nakręcona w kosmosie, zawierająca ponad 200 godzin materiału w wirtualnej rzeczywistości, który daje widzom pełny 360-stopniowy widok na pokłady ISS, takie jak kapsuły i taras widokowy, aby rzucić okiem na planetę. Jest to spektakl zarezerwowany zwykle tylko dla oczu astronautów, wywołujący efekt ogólnego spojrzenia widza – poznawczą zmianę świadomości, która zaszczepia poczucie połączenia ze światem.

READ  Chińska sonda wysyła pierwsze obrazy z powierzchni Marsa Wiadomości naukowe i technologiczne

Więc jak by to wyglądało?

Reklamy

Treść artykułu

„Kiedy dotrzesz do Arsenalu, zobaczysz jasne światło kierujące cię do pokoju, zrobotyzowane drzwi zamykają cię w pokoju dla 10 osób, a także odbędzie się pokaz świetlny symulatora startu w kosmos” – wyjaśnia Julie Tremblay, dyrektor wykonawczy Producent Instalacji Turystycznych i Wystaw PHI Studio.

Astronauci będą opowiadać o wrażeniach z startu, aż do „przybycia” gości na kolejnym etapie: „Przyjdziesz do tego, co nazywamy strefą wejścia na pokład, gdzie będziesz nosić słuchawki, które zostały wyczyszczone przez stację UV przed wejściem do bezpłatnej przestrzeni roamingowej… gdzie wchodzisz na stację Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – mówi Tremblay.

Następnie następuje seria przestrzeni, które wystawiają zwiedzających na więcej nagrań z lotu kosmicznego, a także nowa instalacja audiowizualna z ekranów LED o wymiarach siedem na siedem metrów autorstwa japońskiego artysty Ryūjiego Ikedy zatytułowana The Universe Within The Universe. Tam na podłodze umieszczone jest lustro, które symuluje uczucie zawrotów głowy.

Reklamy

Treść artykułu

„To zawroty głowy; poczujesz się, jakbyś miał spaść”, mówi Tremblay. „Wtedy wejdziesz do czarnej dziury, a potem do pokoju z lustrem nieskończoności, gdzie rozpoczniesz drogę powrotną na Ziemię”.

Imponujący zakres bodźców w połączeniu z zakresem prezentacji sprawiają, że jest to wyjątkowa współpraca dla Arsenalu, PHI Studio i Felix & Paul Studios.

„To nowy obszar i byłem zainteresowany znalezieniem sposobów na włączenie wirtualnej rzeczywistości i tego rodzaju opowieści do wystawy opartej na lokalizacji” – mówi Phoebe Greenberg, założycielka PHI i dyrektor kreatywny w The Infinite.

„To na znacznie większą skalę, z darmowym roamingiem, co sprawia, że ​​granice między wirtualnym a fizycznym są nieszczelne”.

READ  Misja NASA na asteroidę zawieszona z powodu opóźnień w dostawie oprogramowania

Infinity trwa od 21 lipca do 7 listopada – Bilety są już dostępne w Phi Centre.

[email protected]

twitter.com/jpkarwacki

Komentarze

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarzy lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *