Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji zaprasza ambasadorów. Chodzi o sankcje po zatruciu Nawalnego Wiadomości z całego świata

Raport rosyjskiego MSZ wskazał, że ograniczenia te były odpowiedzią na wcześniejsze działania UE. Bruksela nałożyła sankcje na niektórych rosyjskich urzędników, w tym szefów służb śledczych i służb bezpieczeństwa, w związku z atakiem na Aleksieja Nawalnego.

Państwa, które zainicjowały operację, nie przedstawiły żadnych dowodów w tym zakresie

– Napisane przez rosyjskich dyplomatów.

Rosyjski działacz opozycji ujawnił materiał z konferencji prasowej, z którego wynika, że ​​napastnikami byli funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Mówi się również, że polityk zaatakował nagrywanie jego rozmowy telefonicznej w Internecie. Mężczyzna, przedstawiony jako Konstantin Kudryavchev, wyznał, że Nawalny zamierza go otruć wojskowym przedmiotem grupy Navalhok i włożyć go do bielizny. FSB twierdzi, że rekord jest fałszywy.

Nawalny nagrał rozmowę z oficerem FSB. Poznał szczegóły ataku

Trucizna Aleksieja Nawalnego

Aleksiej Nawalny stracił przytomność podczas lotu z Tomska do Moskwy. Pilot wylądował w Omsku, gdzie rosyjscy lekarze przez dwa dni protestowali. Eksperci z Omska argumentowali, że pacjent nie został otruty, a jedynie miał problemy z metabolizmem. Rodzina i współpracownicy Nawalnego nie uwierzyli swoim słowom i zabrali polityka do Berlina. Podjęto próbę zatrucia opozycji, przygotowując się do wojny z grupy nowych materiałów z udarem i depresją. Informacje te zostały potwierdzone przez dwa niezależne laboratoria Francja I Szwecja.

Kreml zaprzecza, jakoby miało to cokolwiek wspólnego z trucizną Aleksieja Nawalnego. W rozmowie z Emmanuelem Macronem, który dotarł do dziennika „Le Monde”, Vadim Putin Twierdził, że opozycja może się zatruć. A w październiku Rosja Prezydent Zasugerował nawet, że uratował Nawalnego. – zapytałem osobiście Adwokat Generałowi, aby uzyskać pozwolenie na opuszczenie Aleksieja Nawalnego Rosja – powiedział Władimir Putin. Powiedział, że gdyby władze stanęły za otruciem działacza opozycji, nie pozwolono by im opuścić kraju.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *