Mieszkańcy Calgar ustawiają się wcześnie, aby zastrzelić COVID-19 w Northeast Clinic

Calgary – Wielu mieszkańców Północnego Wschodu obudziło się wcześnie w sobotę, aby otrzymać początkową szczepionkę COVID-19 w pierwszej specjalnie zaprojektowanej otwartej klinice w hrabstwie.

Wczesnym rankiem setki ludzi przejechały przez pędzącą kolejkę w Village Square Leisure Centre. W ciągu dnia spodziewana jest większa likwidacja.

Urzędnicy ogłosili otwarcie kliniki na początku tygodnia.

Jest w stanie dostarczyć pierwsze dawki szczepionki Pfizer około 5000 osobom, chociaż większość urzędników twierdzi, że można podać więcej dawek, jeśli popyt jest wysoki.

Celem jest zwiększenie niskich wskaźników szczepień w regionie, które następują po jednym z najwyższych wskaźników COVID-19 w kraju.

Village Square Clinic ma na celu rozwiązanie niektórych przeszkód, które mieszkańcy postrzegają jako bariery fortyfikacyjne.

„(Dla wielu) na północnym wschodzie nie jest łatwo zarezerwować (szczepionki) online, ponieważ nie wiedzą, jaki jest ich harmonogram pracy, lub bardzo trudno jest wziąć wolne od pracy” – powiedziała CTV News, dyrektor generalny Newcomer Center, Anila Lee Yuen. . „Istnieją również inne rodzaje barier fizycznych, takie jak transmisja lub niezawodny dostęp do Wi-Fi. Tutaj, w dowolnym momencie, mówi się prawdopodobnie 20-30 różnymi językami i możemy łatwo uzyskać przez telefon dowolny inny, jeśli potrzebuję kłopotów. ”.

Li Yuen twierdzi, że wyskakujące okienko było promowane przez lokalne posty w ponad 70 językach.

Dziesiątki powiedziały CTV News, jak bardzo były szczęśliwe po opuszczeniu kliniki w sobotę rano.

MLA w okolicy powiedziało, że był to czas pełen emocji.

„Myślę, że widzisz tu wiele uśmiechniętych twarzy, ludzi, którzy są po prostu wdzięczni, że mają okazję przyjść i otrzymać szczepionkę” – powiedział Rajan Sawhney, Minister ds. Społeczności i Opieki Społecznej w Albercie. „Ta (klinika) będzie prawdopodobnie najważniejszą rzeczą, jaką robię w mojej roli ministra i MLA w rządzie”.

„Posiadanie centrum recepcyjnego, w którym nie trzeba umawiać się na spotkanie – właśnie się pojawiłem – jest zbyt duże” – powiedział burmistrz Nahid Nenchi. „Możesz przyjść wcześnie rano lub późnym wieczorem. Myślę, że to zrobi dużą różnicę”.

READ  Mountaineer daje klejnoty znalezione na francuskim lodowcu 50 lat po katastrofie lotniczej | Francja

Klinika czynna jest od 8:00 do 22:00 w dniach 5 i 6 czerwca.

Nie jest wymagane spotkanie, ale uczestnicy będą musieli przynieść dowód tożsamości ze zdjęciem oprócz karty zdrowia Alberta, jeśli ją posiadają.

Weź 5 con. George Chahal określił otwarcie jako „ekscytujący dzień”.

„Urodziłem się i wychowałem w tych społecznościach i wiem, jak ważny jest powrót do siebie” – powiedział. „To jest otwarte dla wszystkich w mieście Calgary. To wspaniałe partnerstwo między wszystkimi, którzy się spotykają”.

Inne kliniki Northeast w Genesis Center i Northgate Village Mall są otwarte siedem dni w tygodniu, ale wymagają umówienia wizyty.

Pierwszy punkt szczepień typu drive-through otwarto w Albercie przy 911 32 Ave. NE w poniedziałek.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *