Międzynarodowa Agencja Energetyczna ma ponure ostrzeżenie przed zimą: mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu

Międzynarodowa Agencja Energetyczna ma ponure ostrzeżenie przed zimą: mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu

North American Reliability Corp. przewiduje, że aż dwie trzecie Stanów Zjednoczonych mogą doświadczyć przerw w dostawie prądu podczas szczytowej zimowej pogody w tym roku i w następnym. przestrzec.

Takie ostrzeżenia stały się ostatnio rutyną dla agencji regulacyjnej. Na początku tego roku NERC wydało ostrzeżenie o przerwach w dostawie prądu w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych latem, spowodowanych ekstremalnymi temperaturami.

To ostatnie ostrzeżenie dotyczy również ekstremalnych temperatur. Jednak temperatury nie są jedynym problemem. To połączenie wytwarzania energii sprawia, że ​​sieć jest bardziej podatna na zagrożenia.

W swojej najnowszej ocenie Narodowe Centrum Badań Klimatycznych przytoczyło najnowsze dane wskazujące, że aż jedna piąta mocy wytwórczych może zostać wyłączona w przypadku silnych mrozów na obszarach, na których normalnie nie występuje tego typu pogoda.

Organ regulacyjny wymienia brak infrastruktury do przesyłu gazu jako jedno z głównych wyzwań stojących tej zimy przed amerykańską siecią przesyłową, ponieważ zagraża on bezpieczeństwu wytwarzania dostaw paliwa. W raporcie wskazano także na dowody historyczne wskazujące, że ekstremalne zimowe warunki pogodowe mogą również wpływać na produkcję gazu ziemnego, a w rezultacie zwiększać wpływ pogody na bezpieczeństwo dostaw energii.

Jednak nie tylko gaz ziemny jest problemem. Masowa rozbudowa elektrowni wiatrowych i słonecznych również miała wpływ na niezawodność dostaw energii elektrycznej i może stać się problemem w okresie zimowym. POWIĄZANE: Europa wykorzystuje rekordowe zapasy gazu ziemnego wraz ze spadkiem temperatury

„Elektryfikacja sektora ciepłowniczego zwiększa wrażliwe na temperaturę elementy obciążenia, podczas gdy rosnący poziom fotowoltaiki o rozproszonej zmiennej mocy (DER) zwiększa niepewność co do prognoz obciążenia” – napisał organ regulacyjny w swoim zimowym raporcie z oceny niezawodności.

„Ograniczenie zapotrzebowania na energię elektryczną przed nastaniem niskich temperatur może prowadzić do nieefektywnego planowania operacji i niewystarczającego planowania zasobów” – dodała agencja.

READ  Przerwy w dostawie prądu w Edmonton i regionie pozostawiają tysiące w ciemności: EPcore

Jednakże, jak twierdzi NERC, istnieje problem z dokładnym prognozowaniem, i to nie tylko w zakresie wytwarzania, gdzie energia wiatrowa i słoneczna stanowi obecnie większą część produkcji niż w poprzednich latach.

Popyt jest również trudny do przewidzenia ze względu na nieprzewidywalne warunki pogodowe, które według NERC mogą pojawić się tej zimy. „Wyjątkowo niskie temperatury i zmienne warunki pogodowe charakteryzujące się silnymi frontami zimnymi, wiatrami i deszczami mogą spowodować, że zapotrzebowanie na energię elektryczną znacznie odbiega od oczekiwań historycznych” – stwierdził organ regulacyjny.

Wydaje się, że NERC ostrzega, że ​​pogoda staje się coraz bardziej nieprzewidywalna, co stanowi problem dla bezpieczeństwa sieci. Chociaż w żadnym miejscu raportu nie wspomniano o wyrażeniu „zmiany klimatyczne”, oznacza to, że zmiany klimatyczne powodują niepewność w prognozach pogody, a w rezultacie zmniejszoną zdolność wytwórców do reagowania na przykład na nagłe zmiany zapotrzebowania lub trudne warunki pogodowe. .

Inną rzeczą, o której wspomniano raczej pośrednio niż bezpośrednio, jest wpływ większej liczby elektrowni wiatrowych i słonecznych na niezawodność sieci. Chociaż NERC przyznaje, że przerywana produkcja energii elektrycznej z wiatru i słońca jest z definicji problemem, nie ogranicza się do przedstawienia tego, co bez ogródek stwierdziła inna agencja regulacyjna, Federalna Komisja Regulacji Energetyki, na początku tego roku.

„Jeden megawat energii wiatrowej lub słonecznej po prostu nie jest równy jednemu megawatowi energii gazowej, węglowej lub jądrowej”, komisarz FERC Mark C. Christy Powiedzieć Kongresu w czerwcu podczas przesłuchania przed Podkomisją ds. Energii, Klimatu i Bezpieczeństwa Sieci.

Christie wyjaśnił, że energia wiatrowa i słoneczna nie stanowią problemu same w sobie, ale raczej tempo, w jakim dyspozycyjna moc wytwórcza energii elektrycznej zapewniająca obciążenie podstawowe jest wycofywane w celu zastąpienia jej niedystrybucyjnymi farmami wiatrowymi i słonecznymi. Zdolności dystrybucyjne to takie, które dostarczają energię elektryczną 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu lub na żądanie, takie jak węgiel, gaz i energia jądrowa. Z drugiej strony energia wiatrowa i słoneczna wytwarzają energię elektryczną tylko wtedy, gdy pozwala na to pogoda.

READ  Chamath Palihapitiya „Bitcoin skutecznie zastąpił złoto”

Na tej rozprawie w czerwcu Christie i inny komisarz FCC, James P. Danley powiedział, że trudna sytuacja wynika z dotacji do energii wiatrowej i słonecznej, które zakłócają rynek i osłabiają niezawodność sieci.

Obecnie NERC twierdzi, że „nie ma wystarczającej liczby rurociągów i infrastruktury gazu ziemnego, aby obsłużyć wszystkie operacje wytwarzania gazu w niektórych dużych regionach, takich jak PJM, MISO, Nowy Jork i Nowa Anglia” – twierdzi dyrektor agencji ds. oceny niezawodności i analiza wydajności. .

Gazociągów jest za mało, ponieważ sprzeciw wobec projektów nowych gazociągów jest tak silny, że budowa gazociągu stała się cudem. Dyrektor generalny EQT powiedział niedawno w wywiadzie dla „Financial Times”. wywiad Że gdyby budowa gazociągu wymagała specjalnego aktu prawnego, „to by ludzi wystraszyło”. Rice nawiązał do uchwały Kongresu, która dała zielone światło dla rurociągu Mountain Valley, który napotykał mnóstwo przeszkód.

To, o czym NERC z jakiegoś powodu nie wspomina konkretnie, to fakt, że ekstremalne zimno wpływa nie tylko na wytwarzanie gazu. Ma to również wpływ na wytwarzanie energii wiatrowej, nie mówiąc już o produkcji energii słonecznej. Turbiny wiatrowe nie radzą sobie najlepiej z silnym wiatrem lub suchymi wiatrami powszechnymi w chłodniejszych miesiącach, a promieniowanie słoneczne w tych samych miesiącach jest dalekie od optymalnego dla paneli słonecznych, podobnie jak ekstremalne temperatury.

Napisane przez Irinę Slav dla Oilprice.com

Więcej najlepszych lektur z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *