Mazda ogłosiła certyfikację NACS – w ramach której wiele jej pojazdów elektrycznych będzie zasilanych doładowaniami Tesli

Mazda ogłosiła certyfikację NACS – w ramach której wiele jej pojazdów elektrycznych będzie zasilanych doładowaniami Tesli

Mazda to najnowszy producent samochodów, który ogłasza, że ​​zastosuje NACS, standard ładowania Tesli typu open source.

Spowoduje to, że bardzo niewiele pojazdów elektrycznych Mazdy będzie miało dostęp do ładowarek Tesli.

Prawie wszyscy producenci samochodów sprzedający pojazdy elektryczne w Ameryce Północnej ogłosili, że zastosują złącze Tesla NACS w przyszłych pojazdach elektrycznych, aby móc korzystać z sieci doładowań.

Większość stwierdziła, że ​​wdrożenie będzie miało formę konwertera w 2024 r., a następnie w 2025 r. nastąpi bezpośrednia integracja z nowymi pojazdami elektrycznymi.

Mazda była jednym z niewielu producentów samochodów, który jeszcze nie ogłosił certyfikatu NACS, ale nie było to poważnym problemem, biorąc pod uwagę, że Mazda ma bardzo niewiele pojazdów elektrycznych na rynku północnoamerykańskim.

Japoński producent samochodów oficjalnie ogłosił dzisiaj, że osiągnął porozumienie z Teslą i zastosuje system NACS:

Mazda Motor Corporation („Mazda”) ogłosiła dzisiaj, że osiągnęła porozumienie z firmą Tesla, Inc. („Tesla”) do przyjęcia północnoamerykańskiego standardu ładowania („NACS”) dla portów ładowania w pojazdach elektrycznych akumulatorowych („BEV”). Zostanie wprowadzony na rynek w Ameryce Północnej od 2025 roku.

Oświadczenie Mazdy różni się od innych producentów samochodów tym, że nie wspomina o wprowadzeniu falownika przed bezpośrednią integracją NACS z nowymi pojazdami elektrycznymi, która rozpocznie się w 2025 roku.

Nie jest to zbyt zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Mazda prawie nie ma pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej.

Nie ma obaw, że w najbliższym czasie zostaną zasypani superładowarką Tesli.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Tesla powinna rozpocząć dostarczanie adapterów CCS do NACS właścicielom pojazdów elektrycznych GM i Ford już w przyszłym miesiącu.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *