MAGA jest wściekła na Newsmax za relacje z Donaldem Trumpem

MAGA jest wściekła na Newsmax za relacje z Donaldem Trumpem

Przedstawiciele MAGA i zwolennicy Donalda Trumpa zareagowali gniewnie po tym, jak Newsmax zamieścił na Twitterze informację o niedawnym przemówieniu byłego prezydenta.

W poście, który najwyraźniej został już usunięty, konserwatywny nadawca podzielił się pierwszym akapitem artykułu Reutersa na temat komentarzy, jakie przypuszczalny republikański kandydat na prezydenta wygłosił we wtorek podczas wiecu w Grand Rapids w stanie Michigan na temat imigrantów.

Trump najwyraźniej dyskredytował imigrantów, mówiąc o Lakenie Rileyu, 22-letnim studencie pielęgniarstwa, który został zabity przez wenezuelskiego imigranta, który przybył do kraju nielegalnie.

„Demokraci mówią: «Proszę, nie nazywajcie ich zwierzętami. To ludzie»” – powiedział Trump. „Powiedziałem: «Nie, to nie ludzie. To nie ludzie. To zwierzęta»”.

Były prezydent Donald Trump bierze udział w wydarzeniu towarzyszącym kampanii 2 kwietnia w Grand Rapids w stanie Michigan. W usuniętym już tweecie Newsmax skrytykował kandydata Partii Republikańskiej za jego „obraźliwą retorykę” na temat imigrantów.

Zdjęcie: Spencer Platt/Getty Images

„Donald Trump w przemówieniu wygłoszonym w Michigan określił imigrantów przebywających w Stanach Zjednoczonych nielegalnie jako „zwierzęta”, a „nie ludzi”, odwołując się do obraźliwej retoryki, której wielokrotnie używał” – stwierdzono w części przemówienia agencji Reuters, która została ponownie opublikowana w tweet Newsmax. Na szlaku kampanii.”

Mimo że został usunięty, niektórzy użytkownicy X, dawniej Twittera, zachowali post, wykonując zrzut ekranu.

W odpowiedzi niektóre osoby MAGA zareagowały gniewnie, wierząc, że nadawca krytykuje Trumpa.

Newsweek Aby uzyskać komentarz, skontaktuj się z firmą Newsmax za pośrednictwem poczty elektronicznej za pośrednictwem formularza na stronie internetowej.

„Newsmax to bzdury zawierające fałszywe wiadomości” – napisał Brenden Daily, gospodarz podcastów i kandydat do Kongresu w Arizonie w 2018 roku.

READ  Nastolatek z Florydy oskarżony o 114 razy dźgnięcie dziewczyny staje w obliczu morderstwa pierwszego stopnia

„Newsmax to po prostu Bud Lite. Nie obserwuje się, nie ogląda” – napisał Buzz Patterson, były doradca wojskowy administracji Clintona.

Konto MAGA o nazwisku Real Phil Jones napisał: „Wiedziałem, że Newsmax nie można ufać. Rozpowszechnianie tych samych kłamstw, które CNN i MSNDNC celowo błędnie przedstawiają Prezydenta Trumpa. PRZEGRANI!”

Podczas swojego przemówienia Trump skrytykował także prezydenta Joe Bidena za jego politykę dotyczącą nielegalnej imigracji, mówiąc, że doprowadzi ona do „upadku” ubezpieczeń społecznych i opieki zdrowotnej.

„Jedną z najważniejszych kwestii w tym wyścigu jest to, w jaki sposób inwazja Bidena na granicę zniszczy Medicare i ubezpieczenie społeczne starszych Amerykanów” – powiedział wypełnionej sali zwolenników przed prawyborami prezydenckimi w Wisconsin, które wygrał prawie 80 procentami . Według wstępnych raportów głosowanie.

„To, co robi, pozwalając w tym roku 15 lub 20 milionom ludzi, [is] Niszczy twoje ubezpieczenie społeczne, niszczy twoje Medicare i wiele rzeczy [sic] ostatni. „To rujnuje twój sposób życia”.

Przemówienie Trumpa miało także miejsce podczas jego obecności w stanie w celu wzięcia udziału w prawyborach Republikanów. Według NBC News otrzymał tam 78,9 procent głosów, Haley, były gubernator Karoliny Południowej, otrzymał 12,8 procent, a gubernator Florydy Ron DeSantis 3,3 procent głosów.