Ludzie wystawiają oferty wynajmu krótkoterminowego w Kolumbii Brytyjskiej

Ludzie wystawiają oferty wynajmu krótkoterminowego w Kolumbii Brytyjskiej

Wynajem krótkoterminowy w Wiktorii został wyceniony na 467 000 dolarów i sprzedany za 167 000 dolarów poniżej ceny wywoławczej.

Podobnie jak właściciele Airbnb w Kolumbii Brytyjskiej, Debra Sheets czeka.

Mieszkanka Wiktorii rozmawiała z pośrednikiem w handlu nieruchomościami na temat sprzedaży mieszkania o powierzchni 250 stóp kwadratowych w budynku The Janion, które kupiła w 2017 r. za 420 000 dolarów. Powiedziano jej jednak, że będzie miała szczęście, jeśli zdobędzie 350 000 dolarów, na stratę, na którą nie będzie mogła sobie pozwolić, gdy zbliża się do emerytury.

Na cztery miesiące do wejścia w życie zakazu wprowadzonego w ramach Narodowego Planu Rozwoju BC dotyczącego większości krótkoterminowych wynajmów poza głównym miejscem zamieszkania właścicieli niektórzy właściciele Airbnb starają się zarobić jak najwięcej pieniędzy, zanim ich inwestycje wyczerpią się lub staną się obciążenie. Podczas gdy inni panikują i sprzedają.

Pośrednik w handlu nieruchomościami w Wiktorii, Ira Wylie, pokazuje swoim klientom małe mieszkania w The Janion, z których wiele pojawiło się na rynku od października, kiedy ogłoszono kampanię wynajmu krótkoterminowego.

Problem w tym, że żaden z nich się nie sprzedaje.

„To jest za małe, żeby w nim mieszkać” – powiedział Willie, stojąc w kuchni, salonie, jadalni i sypialni mieszkania o powierzchni 300 stóp kwadratowych, którego cena wynosi 375 000 dolarów. „To idealna inwestycja [property]Idealny na kilka dni. Ale wynajem długoterminowy to nie miejsce.

Pokój dzienny/kuchnia zostaje przekształcona w sypialnię za pomocą łóżka Murphy, które można opuścić i niemal sięgnąć do fotela dwuosobowego pod turkusową ścianą.

Wylie powiedział, że ostatnie mieszkanie sprzedane w The Janion miało miejsce w czerwcu za 450 000 dolarów, na kilka miesięcy przed ogłoszeniem przez ministra mieszkalnictwa Kolumbii Brytyjskiej Raviego Kahlona, ​​że ​​osoby zajmujące się zarządzaniem wieloma krótkoterminowymi wynajmami w charakterze nieruchomości inwestycyjnych powinny znaleźć inną karierę.

READ  Activision Blizzard zatrudnia średniej wielkości pozew do Amazon Union

Według obliczeń Wyliego w budynkach Wiktorii znajdują się 64 oferty mieszkań, które umożliwiają wynajem krótkoterminowy. Z w pełni zaopatrzonych zdjęć szacuje się, że 50 z nich zostało wykorzystanych jako Airbnbs.

Wylie może przytoczyć tylko jeden przykład nieruchomości na wynajem krótkoterminowy sprzedanej w Wiktorii od czasu uchwalenia odpowiednich przepisów. Lokal o powierzchni 464 stóp kwadratowych w Mermaid Wharf z widokiem na Inner Harbor Wiktorii był pierwotnie wystawiony na sprzedaż za 467 000 dolarów i sprzedany pod koniec listopada za 300 000 dolarów.

„Dostali za to uczciwą cenę” – powiedział Willie.

Wiley powiedział, że osoby, które kupiły mieszkanie w budynku przyjaznym Airbnb, płaciły od 15 do 20 procent premii za możliwość inwestycji.

„Teraz wydaje się, że ta premia zniknęła.”

Orion Rodgers, który jest właścicielem mieszkania na wynajem krótkoterminowy w Wiktorii i zarządza 30 innymi, powiedział, że widział wielu właścicieli Airbnb wystawiających swoje mieszkania na sprzedaż, „aby w pewnym sensie wyprzedzić rynek. Jednak wcześniej rynek naprawdę utknął w martwym punkcie. .”

„Zaobserwowaliśmy zatem, że przez cały sezon wakacyjny ludzie skreślali swoje nieruchomości z listy ze względu na brak sprzedaży” – powiedział Rodgers. „Nie ma kupców”.

Częściowo obwinia wysokie stopy procentowe.

Rodgers jest rzecznikiem grupy około 2500 właścicieli nieruchomości zwanej Stowarzyszeniem Praw Własności Kolumbii Brytyjskiej, która powstała w celu formalnego sprzeciwu wobec zmian legislacyjnych. Powiedział, że wielu właścicieli próbuje zdecydować, czy zapłacić 1500 dolarów za odnowienie licencji na wynajem krótkoterminowy w mieście Wiktoria, mimo że 1 maja będą musieli zmierzyć się z nowymi przepisami.

Celem ustawodawstwa prowincji jest zachęcenie właścicieli do wynajmowania swoich mieszkań na rynku długoterminowym, co według Kahlon może zapewnić niedrogie domy dla Brytyjczyków o niskich i średnich dochodach.

Kahlon nie był obecny na wtorkowym wywiadzie, ale stwierdził w oświadczeniu: „Mimo że ustawodawstwo właśnie przeszło, już widzimy doniesienia o powrocie na rynek mieszkań długoterminowych z poprzednich umów najmu krótkoterminowego, w tym o dwóch ofertach nieruchomości mieszkalnych”. Poprzednie mieszkania na wynajem krótkoterminowy, takie jak umeblowane domy na wynajem długoterminowy i mieszkania na wynajem krótkoterminowy, które były wystawione na sprzedaż od czasu przyjęcia przez prowincję odpowiednich przepisów.

READ  Pojazdy elektryczne na baterie i zima w północnym Ontario

Na przykład wyszukiwanie na Craigslist w Wiktorii pokazuje sześć mieszkań wystawionych do długoterminowego wynajmu w The Janion po cenach od 1300 do 1800 dolarów miesięcznie. Budynek Janion jest przeznaczony specjalnie na wynajem krótkoterminowy i dlatego nie podlega przepisom miasta Wiktoria, które podobnie jak podobne przepisy w Vancouver i Kelowna już ograniczają wynajem krótkoterminowy do głównego miejsca zamieszkania.

Jednak to się zmieni 1 maja, kiedy ustawodawstwo zniesie „ustawową doktrynę użytkowania niezgodnego z przepisami”, co oznacza, że ​​około 1600 lokali, których miasto Wiktoria nie może regulować, będzie teraz podlegać głównym zasadom dotyczącym miejsca zamieszkania.

Willie i jego żona są właścicielami dwóch nieruchomości na wynajem krótkoterminowy, w tym lokalu przy Mermaid Wharf. Wiley powiedział, że nie spieszy mu się ze sprzedażą i zaczeka do wejścia w życie ustawy w maju, aby określić dalsze kroki.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami z Vancouver, Jordan Ballantyne, powiedział, że jego klienci wynajmujący nieruchomości na wynajem krótkoterminowy przyjmują podobne podejście.

„Nie sądzę, żeby ktokolwiek jeszcze tak naprawdę wpadł w panikę” – powiedział. „Ludzie będą dalej działać [renting on the short-term market] Dopóki zasady nie wejdą w życie i tak naprawdę już nie będą działać, prawda? Ludzie będą go wyciskać do ostatniej kropli.

Ballantyne niedawno sprzedał nieruchomość w Hope, należącą do mieszkańca Vancouver i wykorzystywaną jako obiekt do wynajęcia na wakacje, za 5 procent poniżej ceny wywoławczej wynoszącej 800 000 dolarów.

Według danych dostarczonych przez miasto, w mieście Vancouver odnotowano niewielki spadek liczby wniosków o wydanie licencji na wynajem krótkoterminowy – w tym roku wydano 1902 wnioski w porównaniu z 1963 wnioskami wydanymi w tym samym czasie w roku ubiegłym. Opłata licencyjna została podniesiona w tym roku do 1000 dolarów ze 109 dolarów.

Około 30 gmin reguluje już wynajem krótkoterminowy za pomocą regulaminów i opłat licencyjnych, a to one są odpowiedzialne za prowadzenie dochodzeń i nakładanie kar finansowych na osoby naruszające zasady. Miasto Wiktoria zwróciło się nawet do sądu, aby uzyskać 20 000 dolarów kary od nielegalnych właścicieli Airbnb.

READ  Recenzja: Chcę samochód elektryczny, ale nie mogę go podłączyć w domu. Jakie auto proponujesz?

Począwszy od wiosny hrabstwo utworzy własny zespół ds. egzekwowania prawa, który będzie mógł nakładać wysokie kary pieniężne w wysokości 3000 dolarów za każde naruszenie dziennie.

Ministerstwo Mieszkalnictwa podało w oświadczeniu, że kierownik zespołu ds. egzekwowania prawa zostanie powołany do kwietnia 2024 r., a pierwsi śledczy zostaną przeszkoleni w kwietniu i maju.

Jednak regionalny rejestr najmu krótkoterminowego – który może zidentyfikować główne miejsce zamieszkania danej osoby na podstawie powiązań z danymi zebranymi za pośrednictwem rządowego formularza spekulacyjnego i ujawnień dotyczących podatku od pustostanów – zacznie działać dopiero pod koniec 2024 r.

„Szczerze mówiąc, robią to trochę od tyłu” – powiedział Nathan Rotman, specjalista ds. polityki Airbnb w Kanadzie. „1 maja ustalają przepisy, a później system rejestracji. Zwykle jest odwrotnie”.

W przeciwieństwie do Vancouver, które ma własny system rejestracji najmu krótkoterminowego, „nie wiemy, kto może, a kto nie może pracować” – powiedział Rotman.

„Stawia to wszystkich w bardzo trudnej sytuacji ze względu na sposób, w jaki zaprojektowali wdrażanie tych zasad” – powiedział.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *