Łazik Curiosity Rover NASA rejestruje oszałamiające chmury marsjańskie o zmierzchu

Łazik Curiosity Rover NASA rejestruje oszałamiające chmury marsjańskie o zmierzchu

NASA Curiosity Rover udostępnił oszałamiający nowy obraz chmur na Marsie. Monochromatyczny obraz, uchwycony przez kamerę na łaziku, przedstawia szare chmury unoszące się nad klifem zwanym Monte Merck o zmierzchu. W poście na blogu NASA powiedziała, że ​​zdjęcie zostało zrobione na Sol 374 (dzień na Marsie nazywa się Seul) na obszarze, który dopiero zaczyna być świadkiem pory zachmurzenia, kiedy prawdopodobieństwo zachmurzenia o zmierzchu jest wyższe niż normalnie. Łazik bada tekstury i tekstury Marsa.

„Szybko! Przestań przewijać. To, co tu widzisz, to nie tylko chmury, to marsjańskie chmury” – powiedziała NASA, udostępniając zdjęcie.

Niektórzy użytkownicy Twittera pytali, co to znaczy mieć chmury na Marsie? Czy sugerują obecność wody czy tylko cząsteczek kurzu?

Następnie użytkownik Twittera próbował rozwiązać ten problem, publikując stary tweet z Curiosity Rover, w którym powiedział, że atmosfera Marsa „przez większość roku zawiera chmury lodu wodnego”.

W lipcu 2018 roku naukowcy znaleźli go po raz pierwszy Przewodnik Że może istnieć duży zbiornik wody w stanie ciekłym, jezioro pogrzebane na Czerwonej Planecie. Dwa lata później są Zostało potwierdzone Ich odkrycie i powiedzieli, że na Marsie mogą być jeszcze trzy jeziora. Jednak nie wszyscy naukowcy są przekonani, że obszary zidentyfikowane w 2018 roku to wody w stanie ciekłym. Te odkrycia, jeśli zostaną zweryfikowane, mogą być kamieniem milowym w dążeniu do ustalenia, czy kiedykolwiek istnieje tam życie.

READ  To jest kosmiczny cmentarz, na którym zostanie pochowana Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

w Post na bloguNASA stwierdziła, że ​​grupa tematów środowiskowych wykorzystuje porę pochmurną w regionie Krateru Gale, gdzie statek kosmiczny Curiosity obecnie podróżuje, do monitorowania i analizowania chmur i formacji chmur. Zespół próbuje również uchwycić obrazy wzgórza, Monte Mercko, z jak największej liczby stron, aby zrozumieć, w jaki sposób powstała ta niesamowita widoczność.

Łazik Curiosity wylądował na Marsie w 2012 roku, a głównym celem było sprawdzenie, czy Mars nadaje się do życia.


To niesamowity program telewizyjny w tym tygodniu Orbitalny, Podcast Gadgets 360, w którym omawiamy 8K, rozmiary ekranu, panele QLED i mini-LED – oraz oferujemy porady dotyczące zakupu. Orbital jest dostępny w formacie Apple PodcastI Podcast GoogleI SpotifyI Amazon Music I gdziekolwiek znajdziesz swój podcast.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *