Kung Fu Panda 4, Dune 2 Pokonaj Króla Artura

Kung Fu Panda 4, Dune 2 Pokonaj Króla Artura

„Kung Fu Panda 4” wytwórni Universal i DreamWorks Animation nadal zwycięża pod względem sprzedaży biletów na rynku krajowym, zbierając 30 milionów dolarów w drugi weekend premiery. Po 10 dniach na dużym ekranie animowany film familijny zarobił 107,7 miliona dolarów w Ameryce Północnej i 176,5 miliona dolarów na całym świecie.

Sprzedaż biletów z łatwością wyprzedziła premierę psiego dramatu Marka Wahlberga „Król Artur”, która zadebiutowała na trzecim miejscu. Osiągnął minimalne oczekiwania z kwotą 7,5 miliona dolarów z 3003 kin. Lionsgate wydało 19 milionów dolarów na optymistyczną historię o mężczyźnie, który zaprzyjaźnia się z rannym bezdomnym psem, więc jego skromna cena może złagodzić wady kasowe. Choć krytycy nie byli pod wrażeniem „Króla Artura” (64% w serwisie Rotten Tomatoes), widzowie byli bardziej otwarci i wystawili filmowi ocenę „A” w serwisie CinemaScore.

David A mówi: „To nie jest film familijny ani komedia, ale nie jest to trudna przygoda dla kinomanów lubiących bardziej ekscytującą rozrywkę” – powiedział Gross z firmy konsultingowej Franchise Entertainment Research. „Wszystko to komplikuje proces sprzedaży”.

Kolejna nowość, satyryczna komedia Focus Features The American Negro Magical Society, spadła na dziewiąte miejsce. Film zebrał zaledwie 1,25 miliona dolarów w 1146 kinach, co stanowi mniejszą liczbę ekranów niż średnia szeroko rozpowszechniona premiera. Recenzje i przekazy ustne mogą nie pomóc „American Magical Negro Society”, które ma 30% oceny w serwisie Rotten Tomatoes. W filmie wyreżyserowanym przez debiutującego reżysera Kobe Libby'ego występują Judge Smith i David Alan Grier. Opowiada on o młodym mężczyźnie, który zostaje zwerbowany do organizacji, która ma ułatwiać życie białym ludziom.

Na drugim miejscu „Dune: Part Two” w trzeci weekend premiery wygenerował ogromne przychody w wysokości 29 milionów dolarów w 3847 lokalizacjach. Sprzedaż biletów spadła zaledwie o 37% w porównaniu z poprzednim weekendem. Do chwili obecnej kontynuacja science-fiction zarobiła 205 milionów dolarów w Ameryce Północnej i ponad 400 milionów dolarów na całym świecie. W przyszłym tygodniu „Dune 2” prześcignie swoją poprzedniczkę, która zarobiła 433 miliony dolarów w kasie na całym świecie i będzie codziennie wyświetlana w HBO Max w USA i Kanadzie.

READ  Rozmowy na czacie Drew Barrymore i Keanu Reevesa są absolutnie urocze, a Twitter się z tym zgadza

Czwarte miejsce zajął thriller Lionsgate Blumhouse „Imaginary” z wynikiem 5,5 miliona dolarów z 3118 witryn. Po dwóch tygodniach od premiery film – horror o kobiecie dręczonej przez swojego starego pluszowego misia o imieniu Chauncey – zarobił 19 milionów dolarów. Na szczęście dla studia „Imaginary” kosztowało około 11 milionów dolarów, więc ma dobrą pozycję, jeśli chodzi o jego kinową premierę.

W pierwszej piątce znalazł się religijny dramat biograficzny Angel Studio „Cabrini”. Film zarobił 2,9 miliona dolarów z 2850 kin, co oznacza, że ​​jego krajowy wynik wyniósł 13 milionów dolarów.

Według Comscore ogółem sprzedaż krajowa jest nadal o 9,6% niższa niż w 2023 r. Następna w kolejce będzie kontynuacja komedii fantasy firmy Sony „Pogromcy duchów: Kraina lodu” (22 marca) i Warner Bros. Legendarny miks potworów „Godzilla x Kong: The New Empire” (29 marca) zakończy ten miesiąc mocnym akcentem.

„Ghostbusters: Frozen Empire, a następnie Godzilla x Kong: The New Empire powinny wspólnie zapewnić jak dotąd znaczny wzrost sprzedaży biletów” – mówi Paul Dergarabedian, starszy analityk Comscore. „Mamy nadzieję, że kwiecień dostarczy nieoczekiwanych hitów, które pomogą nabrać dynamiki w zapowiadającym się mocnym letnim sezonie filmowym dla kin”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *