Kula ognia, która przeleciała nad Brazylią, może być trzecim elementem, który powstał poza Układem Słonecznym

Meteor wylatujący na niebo Brazylii może być trzecim zarejestrowanym gościem międzygwiezdnym, stwierdzili naukowcy.

Tylko dwa obiekty, które powstały poza naszym Układem Słonecznym, zostały wcześniej zarejestrowane przez Ziemię, jeden w 2017 roku, a drugi w 2019 roku.

Większość komet i meteorytów obserwowanych z Ziemi znajduje się lokalnie w naszym Układzie Słonecznym i krąży wokół Słońca.

Brazylijska Sieć Monitorowania Meteorów (BRAMON) powiedziała, że ​​kosmiczna skała, która 30 maja nad Rio Grande do Sul w Brazylii zamieniła się w kulę ognia, mogła pochodzić „spoza Układu Słonecznego”. komunikat.

Organizacja podała w oświadczeniu, że „meteoryt naziemny, który miał miejsce w Rio Grande do Sul zeszłego 30 maja, mógł być spowodowany przez meteoryt międzygwiezdny, czyli pochodzący spoza Układu Słonecznego”.

Kosmiczna skała jest Earthgrazerem z powodu niskiego kąta, pod jakim uderzyła w ziemską atmosferę, zaledwie 6,1 stopnia, zaczęła świecić 101 mil (162,7 km) na południe od Cabo Combredo, RS.

Dla mnie NASAZjadacze ziemi mogą przebyć dużą odległość, zanim spadną na tyle nisko, że całkowicie się wypalą.

BRAMON wstępnie ustalił, że kula ognia ma międzygwiezdne pochodzenie, po przeanalizowaniu nagrania z dwóch kamer w Taquara, Rio Grande do Sul i Tangará, Santa Catarina.

Kosmiczna skała zamieniona w kulę ognia nad Rio Grande do Sul w Brazylii 30 maja mogła pochodzić „spoza Układu Słonecznego”, brazylijska sieć Meteor Watch

Wyróżniona agencja

Agencja podkreśliła „wielką prędkość” kosmicznego rocka, zauważając, że porusza się z prędkością 143,350 mil (230 700 km) na godzinę.

Skała kosmiczna jest uważana za Earthgrazera, ponieważ uderzyła w ziemską atmosferę przy zaledwie 6,1 stopnia

Skała kosmiczna jest uważana za Earthgrazera, ponieważ uderzyła w ziemską atmosferę przy zaledwie 6,1 stopnia

BRAMON przeanalizował nagranie z dwóch kamer w Taquara, Rio Grande do Sul, Tangará i Santa Catarina.

BRAMON przeanalizował nagranie z dwóch kamer w Taquara, Rio Grande do Sul, Tangará i Santa Catarina.

Agencja zwróciła również uwagę na „wielką prędkość” kosmicznego rocka, zauważając, że porusza się z prędkością 143,350 mil (230 700 kilometrów) na godzinę.

READ  Słońce emituje umiarkowaną słoneczną poświatę

Pokonał 151 mil (243,6 km) w 3,8 sekundy, zanim zniknął na wschód od Carlosa Barbosa, RS.

Agencja dodała: „Bardzo szybkie meteoryty mogą mieć pochodzenie kometowe, pochodzące z najodleglejszych regionów Układu Słonecznego, a nawet spoza niego”.

Bramon dodał: „Jeśli to się potwierdzi, będzie to pierwszy międzygwiezdny meteoryt zarejestrowany przez Bramona, co wskazuje, że zjawisko to jest niezwykle rzadkie i zasługuje na głębsze zbadanie”.

DailyMail.com skontaktował się z BRAMON i NASA w celu uzyskania dodatkowego komentarza na temat tej historii.

Kawałek asteroidy lub komety jest również znany jako meteoryt. Kiedy wejdzie w ziemską atmosferę, zamienia się w meteor, kulę ognia lub meteor. Kawałki, które docierają do Ziemi, znane są jako meteoryty.

Tylko dwa obiekty międzygwiazdowe zostały ostatecznie odkryte, 'Oumuamua i kometa 2I/Borisov.

Pierwszy obiekt międzygwiezdny „Oumuamua” – co oznacza „odkrywca ścieżek” lub „zwiadowca” na Hawajach – został po raz pierwszy zauważony we wrześniu 2017 roku.

Wielu spekulowało na temat jego pochodzenia lub tego, czym jest, a naukowcy niedawno zasugerowali, że jest to góra lodowa wodorowa mająca 35 milionów lat z głębokiego kosmosu.

Wręcz przeciwnie, kometa 2I/Borisov jest bardziej konwencjonalną kometą, twierdzą naukowcy.

Kometa 2I / Borisov została odkryta w sierpniu 2019 roku przez astronoma amatora Giennadija Borisowa.

Przetrwał swoje najbliższe zbliżenie do Słońca 8 grudnia 2019 r., znane jako peryhelium, zanim ruszył dalej.

Nasz pierwszy międzygwiezdny gość przepłynął przez Ziemię z prędkością 97 200 mil na godzinę w 2017 roku, ale czym właściwie jest Oumuamua?

W październiku obiekt w kształcie cygara o nazwie „Oumuamua” przepłynął przez ląd z prędkością 97 200 mil na godzinę (156 428 km/h).

Po raz pierwszy został zauważony przez teleskop na Hawajach 19 października, aw następnym tygodniu był widziany 34 razy.

READ  Mars Perseverance upuszcza największy jak dotąd przedwczesny prezent bożonarodzeniowy na rok 2033

Jego nazwa pochodzi od hawajskiego określenia „Zwiadowca” lub „Posłaniec”, a Ziemia przeszła około 85 razy odległość od Księżyca.

Był to pierwszy obiekt międzygwiezdny widziany w Układzie Słonecznym i zdumiał astronomów.

Początkowo sądzono, że ciało może być kometą.

Nie wykazuje jednak żadnego z klasycznych zachowań oczekiwanych od komet, takich jak zakurzony warkocz cząsteczki lodu wodnego.

Asteroida ma do 400 metrów długości i jest ekstremalnie długa – być może 10 razy większa od jej szerokości.

Ten współczynnik kształtu jest większy niż jakakolwiek asteroida lub asteroida obserwowana do tej pory w naszym Układzie Słonecznym.

Ale lekko czerwony kolor asteroidy – szczególnie bladoróżowy – i zmienna jasność są niezwykle podobne do obiektów w naszym Układzie Słonecznym.

Niektórzy astronomowie byli mniej więcej wielkości drapacza chmur Korniszon w Londynie, byli przekonani, że pilotowali go istoty pozaziemskie, ze względu na ogromną odległość, jaką obiekt przebył bez zniszczenia – i bliskość jego podróży po Ziemi.

Istnieje możliwość, że skała jest „dziwnym artefaktem”, powiedzieli łowcy kosmitów SETI, którzy szukają pozaziemskiej inteligencji z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

Jednak naukowcy z Queen’s University w Belfaście przyjrzeli się bliżej obiektowi i powiedzieli, że wygląda na asteroidę lub „planetę Ziemię”, jak pierwotnie sądzono.

Naukowcy są przekonani, że asteroida w kształcie cygara miała „gwałtowną przeszłość” po spojrzeniu na światło odbijające się od jej powierzchni.

Nie są do końca pewni, kiedy dojdzie do gwałtownego zderzenia, ale wierzą, że samotne lądowanie asteroidy potrwa co najmniej miliard lat.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *