Kreator na żywo, nowe elementy sterujące interfejsu użytkownika i ulepszenia wydajności

Kreator na żywo, nowe elementy sterujące interfejsu użytkownika i ulepszenia wydajności

Platforma Uno Wydano wersję 5.1, z dodatkiem Kreatora szablonów rozwiązań dla użytkowników innych niż Visual Studio. Ta bardzo pożądana funkcja została rozszerzona, aby objąć użytkowników JetBrains Rider i VS Code Nowy bezpośredni procesor release, co powinno uprościć etapy konfiguracji projektu. Dodatkowo ta wersja zawiera Uno.Sdk, który zajmuje o 50% mniej miejsca niż csproj, trzy nowe kontrolki i znaczną poprawę wydajności.

Kolejnym godnym uwagi dodatkiem jest wprowadzenie MSBuild Uno.Sdk, ponieważ spowodowało to zmniejszenie rozmiaru pliku csproj o 50% w projektach platformy Uno. To ulepszenie obejmuje przebudowę szablonu projektu w celu uproszczenia jego zawartości. MSBuild Uno.Sdk umożliwia centralizację funkcji, dzięki czemu można je łatwiej rozpoznać w programie Visual Studio.

W poście na blogu stwierdzono, że istniejące projekty platformy Uno mogą zachować swoją obecną architekturę lub wybrać nową architekturę Uno.Sdk opisaną w dokumentacja. Uno.Sdk dostarcza wersję pakietu MSBuild SDK za pośrednictwem global.json w celu zdefiniowania podstawowych pakietów w całym rozwiązaniu.

Właściwość $(UnoVersion) MSBuild usprawnia zarządzanie pakietami podczas aktualizacji wersji platformy Uno, wraz z zauważalnymi zmianami, takimi jak usuwanie wartości domyślnych i automatyczne uwzględnianie elementów domyślnych w projektach bibliotecznych.

(Bezpośrednie porównanie Csproj, źródło: Oficjalne ogłoszenie na blogu)

Ulepszenia wydajności były również częścią tej wersji, ze zgłoszonym 15% zmniejszeniem zużycia pamięci w podsystemie DepencyObject. Specjalistyczne łączenie pamięci i rzadkie kolekcje zmniejszają indywidualną pamięć kontrolną, zmniejszają ogólne alokacje i zmniejszają obciążenie związane ze zbieraniem elementów bezużytecznych.

Jeśli chodzi o kontrolę, nowym dodatkiem do pakietu kontroli platformy Uno jest TimePicker, z notatką dostępną na wszystkich platformach. Zespół platformy Uno wskazuje, że kontrolka TimePicker została zaprojektowana tak, aby radzić sobie z bardziej złożonymi wyzwaniami, takimi jak różnice w formatach czasu, strefy czasowe i okresy 12/24-godzinne, a także stwierdza, że ​​programiści preferujący natywne selektory w systemach iOS i Android nadal mają taką opcję.

READ  Dawni twórcy „World of Warcraft” zaprezentowali grę w umowie z Asmongold, Mizkif

Biblioteka Uno Toolkit widzi postęp aktualizacji Responsywna kontrola wyświetlania I Responsywne rozszerzenie tagów. Kontrolka ResponsiveView umożliwia wyświetlanie różnych szablonów treści w zależności od rozmiaru ekranu, płynnie dostosowując się do różnych urządzeń. Z drugiej strony rozszerzenie Responsive Tags zapewnia lepszą kontrolę nad właściwościami UIElement, umożliwiając dostosowywanie w oparciu o rozmiar ekranu w celu uzyskania dynamicznego i responsywnego interfejsu użytkownika.

Oprócz tego, Uno.Rozszerzenia Poznaj zmiany zgodne z aktualizacjami zarówno w Microsoft.Extensions, jak i .NET MAUI. Zakończono obsługę platformy .NET 7, a kod integracji platformy .NET MAUI został poddany refaktoryzacji w celu wykorzystania ulepszeń w obsłudze osadzania.

W związku z tym, dotnet new Szablon aplikacji platformy Uno i Kreator szablonów platformy Uno w programie Visual Studio zostały zaktualizowane, aby wykluczyć opcję .NET 7.0. Zalecane w przypadku istniejących aplikacji przeznaczonych dla platformy .NET 7.0 i korzystających z pakietów Uno.Extensions Migracja do .NET 8.0 Przed aktualizacją do najnowszej wersji Uno.Extensions.

Inne zmiany wersji są związane z obsługą zastępczych czcionek dla obiektów docelowych Skia, a także z funkcjami takimi jak ComboBox.IsTextSearchEnabled do wyszukiwania za pomocą klawiatury. Obsługiwany jest teraz standardUICommand i dodano obsługę TextBlock dla IsTextTrimmed i IsTextTrimmedChanged.

Wreszcie programiści zainteresowani dowiedzeniem się więcej o platformie Uno mogą odwiedzić oficjalną stronę internetową Uno Bardzo szczegółowa dokumentacja Zawiera instrukcje i tutoriale dotyczące platformy, wraz z oficjalnymi instrukcjami Repozytorium Githuba Bardziej szczegółowa notatka o wydaniu jest dostępna na stronie internetowej Wydaj dziennik zmian.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *