Kraken (2-5-2) i Błyskawica (4-2-2) | 16:00

Kraken (2-5-2) i Błyskawica (4-2-2) |  16:00

Jedna z nich: zostać z nim

Trener Dave Hakstol i zarówno zawodnicy, jak i zawodnicy, chętnie grali w „dobre mecze wyjazdowe” podczas czterech meczów rozgrywanych w miastach Konferencji Wschodniej. W dwóch meczach doszło do dogrywki, a o bramkach zadecydowały dramatyczne końcówki sekund, a w trzecim wydawało się, że dojdzie do dogrywki, zanim w sobotni wieczór dziwne i niefortunne odbicie od drzwi Zamboniego powaliło Krakena na Florydę.

Co kwalifikuje się jako dobra gra szosowa? Jedną z odpowiedzi jest rywalizacja i nie poddawanie się wszystkich 60 minut (lub 65 minut). Już na samym początku trafił w bramkę i trafił do przedniej siatki.

Przede wszystkim rozegranie dobrego meczu wyjazdowego w NHL oznacza przetrwanie i reagowanie na presję ze strony gospodarzy, niezależnie od tego, czy ta ostatnia jest napędzana hałasem i wsparciem fanów, czy po prostu trudnym przeciwnikiem dobrze grającym u siebie.

„Tam będzie [offensive] „Odpłacamy się za to i z powrotem” – powiedział Dave Hakstol po sobotnim meczu, odnosząc się do home runu Panthers, który wykorzystał bramkę w przewadze, zmniejszając dwubramkowe prowadzenie Krakena o połowę, a następnie zremisował na 2:2, zaledwie 11 Sekundy później.

„Mieli kilka okresów w drugiej tercji, w których dobrze podjechali. W trzeciej tercji odrobiliśmy straty ze względu na sposób, w jaki graliśmy. Trzecia tercja [facing Florida] To jest dokładnie to, co chcesz móc robić na szosie, po tym jak w drugiej kwarcie deptałeś trochę po piętach. Chcesz się wycofać o trzeciej. Tak naprawdę nie sądzę, że straciliśmy szansę na zdobycie gola, dopóki piłka nie odbiła się od szyby, a ta wylądowała w tylnej siatce.”

Po drugie: wyszukaj numer 1

Kilku kluczowych zawodników Krakena wciąż szuka swoich pierwszych bramek w sezonie 2023-24, w tym środkowi Alex Wennberg i Matty Benners. Zawodnicy pierwszej i drugiej pozycji wbiegli w odpowiednim momencie na lód do atakujących. Wennberg średnio 18:43 na mecz, a Beniers średnio 18:33. Obaj zawodnicy stworzyli sobie okazje do zdobycia gola, a nawet trafili w słupek lub poprzeczkę. Kibice mogą spodziewać się, że obaj osiągną do końca sezonu granicę 20 bramek, a poniedziałek będzie doskonałą okazją do osiągnięcia tego kamienia milowego.

READ  2022 NHL Draft Lottery: Canadiens wygrywają wybór nr 1 po raz szósty w historii franczyzy

Trzecie: Poznaj wroga: Powstanie w Zatoce Tampa

Lightning mają bilans 3-0-2 w ostatnich pięciu meczach i 4-0-1 u siebie w młodym sezonie. Mając na liście długoterminowo kontuzjowanych światowej klasy bramkarza Andrieja Wasilewskiego, zawodnik NHL Jonas Johansson obronił 32 razy, aby w zeszłym tygodniu wyeliminować Karolinę i zachować czyste konto po pokonaniu San Jose 6:0 w ubiegły czwartek.

Niezależnie od tego, czy chodzi o grę w przewadze, czy o rzut karny, Seattle stanie przed wyzwaniem w poniedziałek w ostatnim meczu tej wycieczki, zanim powróci do PNW na mecze u siebie z Nashville w czwartek i rywalem z dywizji Calgary w sobotę. Dzieje się tak dlatego, że Tampa Bay plasuje się w pierwszej piątce zarówno pod względem punktacji (procent sukcesu), jak i blokowania bramek, gdy gra w osłabieniu.

Podczas gdy Oliver Bjorkstrand prowadzi Kraken z ośmioma punktami w dziewięciu meczach, Tampa Bay ma pięciu zawodników, którzy zgromadzili osiem lub więcej punktów w ośmiu meczach: napastników Stevena Stamkosa (w sześciu meczach) i Brandona Hagela z ośmioma punktami, Victora Hedmana z dziewięcioma, a następnie napastników Brayden Point z 10. (Dwa gole i osiem asyst) Nie jest zaskakujące, że Nikita Kucherov za 11 punktów strzelił sześć goli i pięć asyst.