Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA ma usterkę w trybie awaryjnym

Kosmiczny Teleskop Hubble’a NASA/ESA podczas wdrażania w 1990 roku.

NASA / Smithsonian Institution / Lockheed

Kosmiczny Teleskop Hubble’a spędził ponad trzy dekady na skanowaniu wszechświata, dostarczając nam fascynujące obrazy i dane z naszego wszechświata. Statek kosmiczny pokazuje swój wiek. Zespół Hubble’a pracuje obecnie nad rozwiązaniem problemu z komputerem ładunku teleskopu – sprzętem zbudowanym w latach 80. – który steruje jego instrumentami naukowymi.

Obudowa komputera pojawiła się w niedzielę. Po przeanalizowaniu danych zespół operacyjny Hubble’a sprawdza, czy uszkodzony moduł pamięci spowodował zatrzymanie komputera. NASA powiedziała w oświadczeniu w środę. Hubble to wspólny projekt NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej.

„Po wyłączeniu w niedzielę główny komputer przestał odbierać sygnał„ pozostań przy życiu ”, co jest standardowym uściskiem dłoni między ładunkiem a głównymi komputerami statku kosmicznego, aby wskazać, że wszystko jest w porządku” – powiedział NASA. „Wtedy główny komputer automatycznie ustawia wszystkie instrumenty naukowe w konfiguracji trybu bezpiecznego”.

Zespół Hubble’a faktycznie próbował ponownie uruchomić komputer z ładunkiem, ale ponownie napotkał tę samą usterkę. Zespół podejmie dziś próbę przejścia na jednostkę zapasową. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, komputer zostanie włączony na jeden dzień, aby sprawdzić, czy działa, a następnie teleskop ponownie uruchomi swoje instrumenty naukowe, aby przywrócić go do użytku.

Teleskop przeszedł w ostatnich latach szereg technicznych luk. za Błąd oprogramowania wysłał go do trybu awaryjnego Od kilku dni w marcu.

Hubble był niezwykle odporny, ponieważ naukowcy czekają na następne pokolenie, co jest od dawna spóźnione Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba później tego roku. James Webb będzie nadal rozwijał dziedzictwo Hubble’a.

Jeśli poprzednie wysiłki dadzą jakiekolwiek wskazówki, Hubble prawdopodobnie będzie nadal omijał ten ostatni problem i wznowi swoje cenne operacje naukowe.

Podążać CNET .Kalendarz kosmiczny 2021 Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o kosmosie w tym roku. Możesz nawet dodać go do swojego Kalendarza Google.

READ  NASA dostaje 1 miliard dolarów na ponowne zbadanie Wenus

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *