Food Connect Colorado szuka nowej przestrzeni

Food Connect Colorado szuka nowej przestrzeni

Food Connect Colorado oferuje bezpłatny rynek żywności dla części Aurora i Montbello. Teraz powinny tymczasowo się zamknąć, dopóki nie znajdą nowej przestrzeni.

AURORA, Kolorado. Kiedy Elizabeth Watts i Toby Levy zaczęli działać Hak do żywności w KoloradoTo było tak proste, jak rozdawanie pudełek śniadaniowych w Delmar Park w Aurorze.

„Dlatego co tydzień w czwartek rozdawaliśmy 144 pudła. Podjeżdżały samochody i wkładaliśmy pudła do ich pudełek” – powiedział Levy, wiceprezes Food Connect w Kolorado.

W zeszłym roku przenieśli się do magazynu w Aurorze.

W sumie do tej pory oszacowali, że dostarczyli za darmo około 150 000 funtów żywności setkom potrzebujących rodzin.

„Naszym zadaniem jest dzielenie się odzyskaną żywnością z potrzebującymi w naszej lokalnej społeczności, ponieważ chcemy nakarmić ludzi, a nie wysypiska śmieci” – powiedział Levy.

Teraz agencja partnerska z Bank Żywności w Górach SkalistychStamtąd otrzymują większość żywności, a także wiele innych organizacji i sklepów.

Nie ma wymagań dotyczących dochodów, ale klienci muszą mieszkać w Montebello, niektórych częściach Aurora lub Green Valley Ranch. Wymagane są spotkaniaKupujący muszą przedstawić dokument tożsamości ze zdjęciem oraz dowód zamieszkania.

„Wydają tak dużo pieniędzy na czynsz, że potrzebują wszystkiego, co mogą zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze” – powiedział Watts, prezes organizacji, odnosząc się do klientów, którym służą. „Mamy wielu starych ludzi, którzy są bez pracy, nie mogą pracować. Mamy dużo osób niepełnosprawnych, które nie mogą pracować. Mamy wielu dziadków, którzy wychowują wnuki, co nie było planowane. Oni potrzebują wszelkiej pomocy, jaką mogą uzyskać”.

Mimo to organizacja non-profit wkrótce będzie musiała zawiesić sprawy.

Pod koniec kwietnia organizacja przejmie i przechowa wszystko z małej powierzchni magazynowej Aurory.

Dopóki nie znajdą nowej przestrzeni, zostaną tymczasowo zamknięte.

READ  NASA uruchamia własną grę kosmiczną w stylu retro

Wymagania i czynsz

Watts i Levi powiedzieli, że czynsz wzrośnie o około 500 dolarów miesięcznie, co odegrało pewną rolę w decyzji o przeprowadzce.

„To nie brzmi jak dużo, ale dla organizacji non-profit to bardzo mało, ponieważ już teraz pracujemy nad napiętym budżetem. Więc kiedy czynsz znacznie rośnie, nie jest to dobre dla naszej sytuacji” Levy powiedział.

Co więcej, temperatury latem szybko się zbliżają, a w obecnej lokalizacji nie ma klimatyzacji.

„I jak widać, jest to po prostu obszar bez magazynów, bez klimatyzacji, a latem jest tu bardzo gorąco. Aby być agencją partnerską z Bankiem Żywności Gór Skalistych, musimy spełnić pewne standardy przechowywania żywności i nie będziemy w stanie spełnić tego standardu. Bez warunkowania. Potrzebujemy więc warunkowania.

Mają także nadzieję znaleźć miejsce z większą liczbą miejsc parkingowych, które obecnie są ograniczone do czterech.

Mają także nadzieję, że pozostaną blisko społeczności, której przede wszystkim służą.

Jak dotąd, powiedział Watts, nie udało im się znaleźć miejsca.

„Nic nie jest dostępne. To nie jest kwestia kosztów. Mam na myśli, że nic tam nie ma, ponieważ mamy tak specyficzne wymagania” – powiedziała.

Powiedzieli, że są zaniepokojeni tym, jak długo będzie zamknięty, zwłaszcza że zauważyli gwałtowny wzrost popytu.

„Dwa miesiące temu mielibyśmy resztki na koniec dnia. To już się nie dzieje. Pod koniec dnia nic nie zostaje, ponieważ ludzie potrzebują więcej jedzenia. W sklepie spożywczym jest drożej” – powiedział Levy.

większa potrzeba

Levy przytulił się w czwartek rano z klientem, który stał się stałym klientem — oznaka zgranej społeczności utworzonej niedawno przez organizację non-profit.

„Mamy duże rodziny i rodziny z maksymalnie ośmioma osobami w rodzinie. Mamy singli, którzy przychodzą, a także mamy dostępne pieluchy, ponieważ współpracujemy z WeeCycle– powiedział Levy.

READ  Sidus Space przekłada telekonferencję dotyczącą wyników finansowych za pierwszy kwartał 2024 r. na 20 maja o godzinie 17:00 czasu wschodniego

Daniela Egas robiła zakupy dla swojej rodziny, męża i córki.

Egas powiedziała, że ​​jej rodzina przyjechała do Stanów Zjednoczonych z Ekwadoru i ostatnio zmagała się z problemami finansowymi.

„Zwłaszcza w zeszłym roku, bo pieniędzy nie wystarczy” – powiedziała, zauważając, że rynek jest dla niej bardzo korzystny.

„Trzeba płacić czynsz, trzeba kupować artykuły spożywcze, trzeba coś zapłacić za dzieci, a tak naprawdę pieniądze nie wystarczą” – powiedziała. „Staramy się przetrwać i myślę, że nie jestem jedyny. Myślę, że więcej ludzi mnie lubi, jak moja rodzina.”

Ostatni raz Hak do żywności w Kolorado Będzie operować ze swojej obecnej przestrzeni w Aurorze 28 kwietnia.

Następnego dnia ich rzeczy będą przechowywane, dopóki nie znajdą nowego domu.

Zdeterminowani, mają nadzieję, że zrobią to wkrótce.

„Wiemy, że ta społeczność jest taka potrzeba” – powiedział Levy.

POWIĄZANE: Organizacja non-profit Aurora przygotowuje się do pomocy rodzinom w niekorzystnej sytuacji, udzielając pomocy na wypadek pandemii

POWIĄZANE: Organizacje non-profit i organizacje usługowe przygotowują się na wyższe ceny gazu

Sugerowane filmy: Najnowsze z 9NEWS

https://www.youtube.com/watch?v=videoseries

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *