Korea Północna: Filmy K-Pop prowadzą do kary śmierci

Korea Północna: Filmy K-Pop prowadzą do kary śmierci

powódź –

Materiał wideo opublikowany przez organizację współpracującą z uciekinierami z Korei Północnej pokazuje, jak władze Korei Północnej publicznie skazują dwóch nastolatków na 12 lat ciężkich robót za oglądanie muzyki K-pop.

Instytut Rozwoju Południowo-Północnego (SAND) opublikował materiał filmowy, na którym widać, że dwójka 16-latków w Pjongjangu ma obowiązek oglądania południowokoreańskich filmów i teledysków.

Reutersowi nie udało się tego niezależnie zweryfikować Zrzuty ekranuPoinformowała o tym po raz pierwszy brytyjska korporacja Broadcasting Corporation (BBC).

Korea Północna od lat nakłada surowe kary na każdego, kto zostanie przyłapany na czerpaniu przyjemności z południowokoreańskiej rozrywki lub naśladowaniu sposobu, w jaki Koreańczycy z południa mówią podczas wojny z wpływami zewnętrznymi, od czasu wprowadzenia w 2020 r. nowego, szeroko zakrojonego prawa dotyczącego „myśli antyreakcyjnej”.

Prezydent Korei Północnej Choe Kyung-hui powiedział: „Biorąc pod uwagę surową karę, wydaje się, że zostanie to pokazane mieszkańcom Korei Północnej, aby ich ostrzec. Jeśli tak jest, wydaje się, że ten styl życia w kulturze Korei Południowej jest powszechny w społeczeństwie Korei Północnej. ” Uzyskał stopień doktora w SAND i doktorat z nauk politycznych na Uniwersytecie Tokijskim, który uciekł z Korei Północnej w 2001 roku.

„Myślę, że ten film został zmontowany około 2022 r.… Tym, co niepokoi (przywódcę Korei Północnej) Kim Dzong Una, jest to, że milenialsi i przedstawiciele pokolenia Z zmienili swój sposób myślenia. Myślę, że on pracuje nad przywróceniem sytuacji na Północ”. „Koreański sposób”.

Film nakręcony przez władze Korei Północnej przedstawia duży publiczny proces, podczas którego dwóch uczniów ubranych w szare mundurki jest skutych kajdankami, a około 1000 uczniów przygląda się temu w audytorium. Wszyscy uczniowie, w tym dwójka 16-latków, mają na twarzach maski, co wskazuje, że materiał został nakręcony podczas pandemii Covid-19.

Z nagrania wideo wynika, że ​​studenci zostali skazani za oglądanie i publikowanie południowokoreańskich filmów, muzyki i teledysków przez okres trzech miesięcy.

READ  Iran twierdzi, że dziennikarzom postawiono zarzuty po raporcie BBC o zabijaniu demonstrantów

„Dali się uwieść obcej kulturze… i w rezultacie zrujnowali sobie życie” – mówi narrator, gdy wideo pokazuje młode dziewczyny w kajdankach i kobiety z Pjongjangu noszące południowokoreańskie stroje i fryzury.

Odizolowana Korea Północna i bogate, demokratyczne Południe, technicznie rzecz biorąc, nadal są w stanie wojny po tym, jak ich konflikt w latach 1950–1953 zakończył się zawieszeniem broni, a nie traktatem pokojowym, i są oddzielone silnie ufortyfikowaną strefą zdemilitaryzowaną. (Raport: Minwoo Park i Jimin Jung; Tekst: Joyce Lee; Redakcja: Nick Macfie)

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *