Kontrowersje wokół przemysłu węglowego prowokują Polskę wobec sąsiadów

Kontrowersje wokół przemysłu węglowego prowokują Polskę wobec sąsiadów

Ale to nie rozwiązuje dużego problemu. Nagłe wycofanie się wielu w Polsce z węgla zepchnęłoby kraj na poziom Niemiec, które są silnie uzależnione od importu gazu ziemnego z Rosji.

Polski premier Matzos Moraveki powiedział w tym miesiącu, że rząd nie pozwoli na zamknięcie polskich kopalń, ponieważ „może to zagrozić bezpieczeństwu energetycznemu Polski”.

Jednak krajowe zagrożenia polityczne związane z szybkim wycofaniem się z węgla budzą natychmiastowe zaniepokojenie.

Urzędujący Andrzej Duda, który odwiedził Bogotynię przed zeszłorocznymi wyborami prezydenckimi, powiedział, że górnicy oddali Polsce „lepszą przysługę” i nie zostaną porzuceni. Wyborcy miejscy poparli go w wyborach i pomogli mu wygrać.

Związkowy lider elektrowni przy kopalni Turo Andrzej Krezerovsky, p. Powiedział, że zagłosował na Dudę, ponieważ „wzbudził wielki optymizm co do przyszłości węgla”. Pan. To, czy zagłosuje ponownie na rządzącą partię prawa i sprawiedliwości Dudy, będzie zależało od tego, czy kopalnia pozostanie otwarta.

Przestraszeni, kurczący się, ale zorganizowani i głośno polscy politycy przeciwko górnikom od dawna walczą o zrównanie zapotrzebowania na zieloną energię z Brukseli z żądaniami zatrudnienia elektoratu.

„Wszyscy w mojej rodzinie zawsze byli związani z kopalnią” – powiedział Bokumik Dyskiewicz, lider związku w kopalni Turo. Jego dwaj bracia, dwaj siostrzeńcy i siostra są właścicielami państwowego BGE, który zarządza Polską Grupą Energetyczną lub kopalnią i pobliską elektrownią. Jego syn, który pracował dla firmy zajmującej się zieloną energią w innym mieście, nie jest jedynym, który żyje z wydobycia.

READ  Polska inflacja w grudniu poniżej oczekiwań | Pstryknąć

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *