Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły po najlepszym tygodniu 2023 r. dla S&P 500: aktualizacje na żywo

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły po najlepszym tygodniu 2023 r. dla S&P 500: aktualizacje na żywo

Notowana na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych, 15 lipca 2021 r.

Źródło: Giełda Papierów Wartościowych w Nowym Jorku

W niedzielny wieczór amerykańskie kontrakty terminowe na akcje pozostały bez zmian, po tym jak główne średnie zanotowały najlepszy jak dotąd tydzień w tym roku.

Kontrakty terminowe powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average wzrosły o 13 punktów, czyli 0,04%. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,03%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 notowano poniżej linii płaskiej na poziomie 0,01%.

Wszystkie główne średnie notowały najlepsze jak dotąd tygodnie w roku, a także osiągnęły pozytywny nastrój, rozpoczynając handel w listopadzie. Indeks Dow Jones zakończył tydzień na poziomie 34 061,32, co oznacza wzrost o 5,07% w najbardziej zyskownym tygodniu od października 2022 r. S&P wzrósł o 5,85% do 4 358,34, a Nasdaq Composite zakończył tydzień wzrostem o 6,61% na poziomie 13 478,28. Dla obu wskaźników był to najlepszy tydzień od listopada 2022 r.

„Wyprzedane warunki, wysokie zyski, nadzieja na zakończenie kampanii Fed mającej na celu podniesienie stóp procentowych oraz znaczne obniżenie stóp procentowych sprowadziły kupujących z powrotem na rynek” – powiedział Adam Turnquist z LPL Financial.

Słaby miesięczny raport o zatrudnieniu również spowodował spadek rentowności obligacji, co dało impuls do wzrostu cen akcji.

Chociaż przyszły tydzień nie będzie obfitował w dane ekonomiczne i zyski przedsiębiorstw, sprzyjający monsun może przyczynić się do ożywienia na giełdach. Według Stock Traders Almanac listopad jest miesiącem najlepszych wyników dla indeksu S&P 500. Turnquist zauważył, że rozpoczyna także najlepszy na rynku sześciomiesięczny okres zwrotu od 1950 r. Stwierdził, że od tego czasu S&P 500 zapewniał średnią stopę zwrotu na poziomie 7% od listopada do kwietnia.

Sezon wyników dobiega końca, a 400 spółek z indeksu S&P 500 opublikowało już swoje kwartalne wyniki finansowe. W tym tygodniu inwestorzy w dalszym ciągu z niecierpliwością czekają na aktualizacje od Walt Disney, Wynn, MGM Resorts, Occidental Petroleum i DR Horton.

READ  Przed dzwonkiem: co każdy kanadyjski inwestor powinien dziś wiedzieć

W międzyczasie inwestorzy będą także obserwować prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella, którego wystąpienie zaplanowano w nadchodzących dniach dwukrotnie. W zeszłym tygodniu bank centralny drugie posiedzenie z rzędu pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie w związku ze spadkiem rentowności obligacji, a inwestorzy liczyli na zakończenie kampanii podwyżek stóp procentowych.

„Jeśli spojrzeć na całość danych, które napłynęły w ciągu ostatnich kilku tygodni, można dostrzec bardzo wyraźny ogólny obraz” – powiedział Bharath Ramamurti, były zastępca dyrektora Krajowej Rady Ekonomicznej, w programie CNBC „The Closing Bell: Overtime”. ” Piątek. „Byłbym zaskoczony, gdyby Fed ponownie podniósł stopy procentowe w tym roku, a to mógłby być szczyt cyklu podwyżek stóp”.

Gubernator Fed Lisa de Kock ma przemawiać w poniedziałek. Kilku innych urzędników Fed również złoży publiczne oświadczenia pod koniec tygodnia, w tym prezes i dyrektor generalny Fed w Nowym Jorku John Williams, prezes Fed w Atlancie Raphael Bostic, prezes Fed w Richmond Thomas Barkin oraz Lori Logan z Dallas.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *