Komendant policji, który kierował reakcją na strzelaninę w szkole zostaje zaprzysiężony przed Radą Ovaldi | Strzelanie do szkoły w Teksasie

Komendant policji, który kierował reakcją na strzelaninę w szkole zostaje zaprzysiężony przed Radą Ovaldi |  Strzelanie do szkoły w Teksasie

Komendant Policji Okręgowej Szkoły Uvald, Pedro „Pete” Arredondo, który: Władze mówią Funkcjonariusze przez pomyłkę kazali czekać przed klasą podstawową Robba, gdzie bandyta zabił 21 w zeszłym tygodniu, został zaprzysiężony w Radzie Miasta Teksasu.

61-letni Arredondo zdobył miejsce w Radzie Miejskiej Uvalde 7 maja, 17 dni przed tym, jak 19 uczniów i dwóch nauczycieli zostało zastrzelonych na kampusie Robba. Ceremonia zaprzysiężenia jego i innych wybranych członków Rady została wyznaczona na wtorek — publiczne wydarzenie zostało odwołane „z szacunku” dla rodzin, które pochowały swoich zmarłych bliskich, chociaż Arredondo i inni prywatnie złożyli przysięgę, Burmistrz Uvalde, Don McLaughlin, powiedział w oświadczeniu.

Oświadczenie McLaughlina mówi, że przysięga musi zostać złożona do wtorku na mocy rozporządzenia miasta.

Rozkazy wydane oficerom, którzy odpowiedzieli na masakrę 24 maja w Szkole Podstawowej Robba przez Arredondo, zostały dokładnie zbadane. Urzędnicy powiedzieli, że uczniowie i nauczyciele przesłuchali 911 pracowników, aby pomóc Arredondo, powiedzieli kilkunastu funkcjonariuszom, aby czekali na korytarzu przed klasą, gdzie miały miejsce wszystkie morderstwa, wierząc, że bandyta zaszył się w sąsiedniej klasie i nie zagraża już uczniom ani nauczycielom. .

Pete Arredondo podpisuje kampanię w Uvalde w Teksasie. Zdjęcie: Veronica Cardenas/Reuters

Po ponad godzinie straż graniczna skonfrontowała się z bandytą i zabiła go.

Czekanie „było złą decyzją” Teksas Stephen McCraw, dyrektor ds. bezpieczeństwa publicznego, powiedział dziennikarzom. „Oczywiście… w tej klasie były dzieci, które były zagrożone”.

Po wielokrotnych masowych zabójstwach w całym kraju w ostatnich dziesięcioleciach, policja została przeszkolona do zwalczania aktywnych strzelców i neutralizowania ich tak szybko, jak to możliwe, zamiast osaczania ich i czekania na wsparcie. Arredondo wziął udział w wielu kursach mających na celu radzenie sobie ze scenariuszami aktywnych strzelanin w szkole przed morderstwem pod jego okiem, według Wiadomości CBS i inne media.

Arredondo nie odpowiedział na list z prośbą o komentarz we wtorek i był w większości cichy, odkąd przekazała mediom wstępną relację o strzelaninie w szkole.

READ  Chemiczny statek towarowy zatonął u wybrzeży Sri Lanki, miejscowi obawiają się najgorszego | wiadomości o środowisku

Jednak powiedział CNN w środę, że codziennie rozmawia z Departamentem Śledczym ds. Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie, zaprzeczając twierdzeniom organów ścigania, że ​​przestał współpracować.

„Rozmawiałem z nimi codziennie” – powiedział Arredondo.

„Nasi rodzice zasługują na odpowiedzi, a ja ufam Departamentowi Bezpieczeństwa Publicznego w Teksasie [and] Oświadczenie McLaughlina dodało, że Texas Rangers nie pozostawią żadnego kamienia na kamieniu. Nasze emocje są twarde, a serca złamane.

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, na prośbę McLaughlina, również dokonuje przeglądu reakcji policji na strzelaninę.

Po wybraniu do rady miejskiej Arredondo powiedział: Uvalde Leader-Wiadomości Był „gotowy do szybkiej akcji” w imieniu swoich wyborców w tym w większości hiszpańskim mieście liczącym mniej niż 16 000 osób.

„Mam wiele pomysłów i zdecydowanie mam dużo motywacji” – powiedział Arredondo.

Zanim został szefem policji okręgu szkolnego w Ovaldi w 2020 roku, po prawie trzech dekadach w organach ścigania, służył jako kapitan policji okręgu szkolnego w Laredo w Teksasie i służył w wydziale policji miejskiej w Ovaldi.

Swoje miejsce w radzie zdobył 126 głosami, czyli blisko 70% głosów w wyborach.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *