Kliniki szczepionek COVID-19 w Quebecu oferują drugie dawki Pfizera, nawet jeśli to nie twoja kolej na technologię

MONTREAL – Quebecy, którzy zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19 pojedynczą dawką, ale nie są jeszcze technicznie uprawnieni do zarejestrowania się w Clic Santé po raz drugi, nadal mogą udać się do kliniki i sprawdzić swoje szczęście.

Jedyną zasadą jest to, że między pierwszą a drugą dawką powinno minąć osiem tygodni.

„Stałem w kolejce na Bell Dornan Arena, a klinika zamierzała dać każdemu bilety na drugą dawkę”, powiedział Eugene Negri dla CTV News, dodając, że skorzystał z okazji, aby sprawdzić, czy zostanie wpuszczony.

44-latek mówi, że otrzymał drugą dawkę, nie zadając żadnych pytań o swój wiek.

Powiedział: „Kobieta, która dała mi moją kulę, powiedziała: „Cóż, to powinno być dla osób starszych lub słabych, ale w pewnym sensie wpuszczają każdego – ale nie mów o tym swoim przyjaciołom.

Według Departamentu Zdrowia Quebecu, teoretycznie możliwe jest podanie drugiej dawki przez ludzi, w zależności od przybycia szczepionek.

„Obecnie zapowiedź dostarczenia drugiej dawki została potwierdzona przez potwierdzenie kilku dostaw szczepionki Pfizer przez rząd federalny” – powiedział CTV News Robert Maranda, rzecznik Departamentu Zdrowia Quebecu. „Dla osób, które chcą otrzymać drugą dawkę szczepionki AstraZeneca, mogą udać się do kliniki bez umówionej wizyty”.

Nie dotyczy to jednak osób, które zostały zaszczepione przeciwko chorobie Moderna. Będą musieli poczekać, aż pewien czas stanie się dostępny online, ponieważ nie ma wystarczającej liczby szczepionek.

„Zapraszamy więc tych mieszkańców do regularnego odwiedzania Click Santee, aby sprawdzić, czy dodano przedziały czasowe” – powiedział Maranda. „W przypadku zmiany procedury zostanie to ogłoszone w odpowiednim czasie”.

Hrabstwo ogłosiło, że spodziewa się 21 700 dawek Moderny w tym tygodniu, a więcej w przyszłym tygodniu.

„Po otrzymaniu szczepionki są wysyłane do regionów i szybko wdrażane w terenie” – zauważa Maranda. „Nie wstrzymujemy żadnej dawki”.

READ  „To nie wojna, to ludobójstwo” – mówi Ukrainiec, którego wieś zaatakowały wojska rosyjskie

Departament Zdrowia przypomina osobom, które otrzymały AstraZeneca jako pierwszą dawkę, ale chcą innej szczepionki dla drugiej dawki, aby odczekały 16 tygodni przed zaszczepieniem.

Zastosowanie drugiej dawki nie jest obowiązkowe i zachęca się ludzi do przestrzegania pierwotnie zaplanowanych wizyt, jeśli zechcą.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *