Kivlenieks wygrywa blokadę, a Łotwa szokuje Kanadę na Mistrzostwach Świata

Ryga, Łotwa – Mattis Keflinix uratował 38 piłek, a gospodarz Łotwy Kanada wygrała w piątek 2: 0 w dniu otwarcia Mistrzostw Świata w hokeju mężczyzn.

Kanada wzięła udział w meczu z 11 zwycięstwami wszechczasów i remisami z Łotwą, w tym zwycięstwem 11: 0 w Rydze na Mistrzostwach Świata 2006.

Tym razem Kanada nie mogła jednak znaleźć sposobu na pokonanie Kivlenieksa, który gra w barwach NHL Columbus Blue Jackets, mimo posiadania ogromnej przewagi w posiadaniu krążka.

„Musimy bardzo docenić Łotwę” – powiedział kanadyjski napastnik Brandon Perry. „Wiedzieliśmy, że zagrają dobry mecz defensywny, a ich bramkarz zagrał naprawdę dobrze.

„Myślę, że stworzyliśmy wiele okazji, ale dla niektórych graczy jest to pierwszy raz na większym lodzie i to naprawdę może coś zmienić”.

Łotwa otworzyła wynik w mocnym meczu 1,5 sekundy przed przerwą, kiedy Mix Endresis pokonał kanadyjskiego bramkarza Darcy’ego Quimpera między typami.

Oscary Batna podwoiły prowadzenie gospodarzy, gdy Oscary Patna trafiły Ronaldsa Keeninsa chwiejnym strzałem z bandy obok Quimpera.

Comber uratował 15 piłek dla Kanady, która przegrała ostatnie trzy mecze otwarcia na Mistrzostwach Świata.

„To był pierwszy mecz, który rozegraliśmy razem jako grupa”. Trener Kanady Gerard Gallant powiedział: „Nie mieliśmy meczów pokazowych i pomyślałem, że zagraliśmy dobrze w tych warunkach”. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy mieć kilka zbiórek i to mógł być inny mecz, ale w pewnym sensie. Rok będziemy nadal doskonalić się wraz z kontynuacją turnieju ”.

Następny mecz Kanady ze Stanami Zjednoczonymi odbędzie się w niedzielę.

Inne wyniki w piątek to: Rosja 4, Czechy 3; Niemcy 9 Włochy 4; Słowacja 5 Białoruś 2.

READ  Ulubiona powtórka lawin jako mistrzowie pucharu w plebiscycie graczy NHL

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *