Kierowca Tesli aresztowany za morderstwo po przejechaniu motocyklisty na autopilocie

Kierowca Tesli aresztowany za morderstwo po przejechaniu motocyklisty na autopilocie

Kierowca Tesli został aresztowany za zabójstwo drogowe po tym, jak podczas jazdy na autopilocie potrącił motocyklistę i nie zachował uwagi.

Do zdarzenia doszło 19 kwietnia w hrabstwie Snohomish w stanie Waszyngton.

Lokalne wiadomości opublikowały szczegóły zdarzenia na podstawie raportu policyjnego:

56-latek aktywował funkcję autopilota Tesli. Policjanci napisali, że korzystał z telefonu, kiedy usłyszał eksplozję, gdy jego samochód jechał do przodu i zderzył się z motocyklem przed nim.

Niestety, na miejscu stwierdzono śmierć motocyklisty, 28-letniego Jeffreya Nissena.

Policja przeprowadziła terenowe badanie trzeźwości kierowcy Tesli, którego nazwisko nie zostało ujawnione. Kierowca przyznał, że wcześniej tego dnia spożył napój alkoholowy, ale nie stwierdzono wówczas, aby był pod wpływem alkoholu.

Przyznał jednak, że podczas wypadku rozmawiał przez telefon i nie zwracał uwagi na drogę.

Brak zainteresowania kierowcy Autopilotem i „pokładanie zaufania w maszynie, która za niego pojedzie” dał im prawdopodobny powód do aresztowania – napisali w swoim raporcie policjanci stanowi.

Został aresztowany pod zarzutem „zabójstwa samochodowego” i wpłacił kaucję w wysokości 100 000 dolarów.

Nie jest jasne, która wersja Autopilota, który jest teraz nierozerwalnie powiązany z pełną autonomiczną jazdą Tesli, ponieważ wykorzystuje ten sam pakiet oprogramowania, z którego korzystał kierowca, ale jeździł Modelem S z 2022 roku.

Weź elektryczny

Podczas korzystania z funkcji ADAS Tesli należy zwracać uwagę na drogę. Jak niestety pokazuje ten wypadek, jest to dosłownie sprawa życia i śmierci, zwłaszcza że rozpoczyna się sezon rowerowy i motocyklowy.

Wiem, że niektórzy ludzie są zdezorientowani szumem Tesli. Chociaż producent samochodów wyraźnie wymaga od kierowców trzymania rąk na kierownicy i ciągłej uwagi, Tesla nazwała swój system również „Pełnym autonomicznym prowadzeniem” i mówi w ten sposób:

Jednak jedynym powodem, dla którego są bezpieczniejsze niż średnia w USA, jest to, że są nadzorowane przez kierowców, którzy zwracają szczególną uwagę podczas korzystania z FSD.

READ  Przed otwarciem rynku: kontrakty terminowe TSX spadają przed decyzją Fed w sprawie stóp procentowych

Bez tej uwagi mogę niemal zagwarantować, że spowoduje to więcej wypadków. Przynajmniej na razie.

Nie ma wątpliwości, że winę ponosi tu kierowca, ponieważ niewłaściwie użył systemu ADAS, ale pojawia się również pytanie: czy Tesla robi wystarczająco dużo, aby zapobiec nadużywaniu autopilota i pełnej autonomicznej jazdy?

Takie pytanie zadano w niedawnym procesie sądowym w Kalifornii w związku z kolejną śmiertelną katastrofą autopilota Tesli, w wyniku której producent samochodów zawarł ugodę z rodziną zmarłego.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *