Kevin Feige z Marvela: „Nie mielibyśmy studia” bez Roberta Downeya Jr.

Kevin Feige z Marvela: „Nie mielibyśmy studia” bez Roberta Downeya Jr.

Kevin Feige, prezes Marvel Studios i jeden z jego najbardziej wpływowych kreatywnych architektów, odważnie podkreślił kluczową rolę Roberta Downeya Jr. w sukcesie i ekspansji Kinowego Uniwersum Marvela.

Siedząc z reżyserem Iron Mana Jonem Favreau, aby uczcić 15. rocznicę filmu (Wywiad można obejrzeć tutaj), Feige powtórzył fakt, o którym rzesze fanów serii wiedzą aż za dobrze: MCU po prostu nie byłoby takie samo bez Tony’ego Starka/Iron Mana Roberta Downeya Jr.

Jego komentarze były odpowiedzią na relację Favreau o napisaniu Downeya, którą Feige nie wahał się nazwać „jedną z największych decyzji w historii Hollywood”. Favreau chętnie się zgodził.

Favreau powiedział, że Feige spotkał się już z Downeyem, aby zagrać Doktora Dooma w Fantastycznej Czwórce z 2005 roku, ale najwyraźniej nie była to rola, która katapultowałaby aktora do historii Marvela. Favreau wskoczył w tryb gawędziarza, stwierdzając bez ogródek: „Kiedy to był Robert, każda decyzja stała się o wiele łatwiejsza”.

Pamiętam, jak siedziałem z [Robert] A ja na to: „Właśnie to dostał i ma tę iskrę w sobie iw oku i jest gotowy” – powiedział Favreau.

Kiedy był to Robert, każda decyzja stała się o wiele prostsza.


Omówił testy ekranowe Downeya i to, jak, kiedy został zatrudniony, więcej wielkich nazwisk zaczęło się podpisywać: Gwyneth Paltrow. Jeffa Bridgesa. Paweł Bettany. Według Favreau obsada kultowego obecnie filmu skupiła się wokół Downeya i jego potencjału.

Feige powtórzył jego głos, mówiąc: „Pamiętam, że w późniejszych filmach – porozmawiamy o tym w ich 15. rocznicę – były mroczne dni. Powiedziałbym Robertowi:„ Nie bylibyśmy w tym bałaganie, gdyby tak było „nie dla ciebie”, co oznacza, że ​​nie mielibyśmy studia, gdyby nie on. Albo ty. ”odnosząc się do Favreau.

To prawda, że ​​przed pierwszym numerem Iron Mana Tony Stark nie był powszechnie znany. Jego spotkanie z Kapitanem Ameryką w komiksie Marka Millara i Stevena McNivena o wojnie secesyjnej było najjaśniejszym punktem, jaki postać widziała w tym momencie, a nawet wtedy nie był powszechnie znany w mainstreamowej kulturze popularnej.

READ  Książę Harry sprzeciwia się surowej prośbie Williama w nowym dokumencie Netflix Harry and Meghan

Gdy MCU rozrosło się dzisiaj do giganta, staje się jasne, że nic z tego nie mogłoby się wydarzyć (przynajmniej nie w ten sposób), gdyby Downey nie był zaangażowany.

Favreau ponownie wyreżyserował Downeya w Iron Man 2, po czym przekazał przygody solowej postaci Shane’owi Blackowi.

Pierwsze dwa filmy Iron Man, wraz z większością filmów MCU, są dostępne do przesyłania strumieniowego na Disney +.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *