Nowy park o tematyce kosmicznej w Kent puszcza wodze fantazji

Nowy park o tematyce kosmicznej w Kent puszcza wodze fantazji

Kherson Park zawiera aplikację Space for Kidz z rzeczywistością rozszerzoną, sponsorowaną przez firmę Boeing

25 maja 2023 r w naszych ludziach

To daleko od miejsca, w którym po raz pierwszy przebył księżycowy statek kosmiczny, ale nowy park o tematyce kosmicznej w Chersoniu znajduje się zaledwie kilka mil od miejsca, w którym pracownicy Boeinga w Kent Space Center pracowali nad programami Apollo, które sprowadziły astronautów na Księżyc.

To właśnie taka historia – i praca, która trwa do dziś w hrabstwie Kent – ​​skłoniła miasto do stworzenia parku, który obiecuje zainspirować następne pokolenie marzycieli o kosmosie.

„Odkąd Ameryka wyrusza w kosmos, Kent odgrywa ważną rolę” — powiedział burmistrz Kent Dana Ralph. Nadal jest tam połowa miejsc pracy w rozwijającym się sektorze kosmicznym stanu Waszyngton. ”

W parku, który świętował swoje wielkie otwarcie 20 maja, znajduje się interaktywna replika łazika księżycowego i naturalnej wielkości astronauta na tle obrazu powierzchni Księżyca wykonanego podczas misji Apollo. Struktura do zabawy i panel kontrolny Lunar Lander są wyposażone we włącznik/wyłącznik i interkom, który pozwala dzieciom rozmawiać tam iz powrotem, jakby były na własnej misji kosmicznej.

Dzieci bawią się na placu zabaw Lunar Lander podczas wielkiego otwarcia Cherson Park, 20 maja

(zdjęcie Boeinga)

Historyk Boeinga, Mike Lombardi, był głównym mówcą podczas oficjalnej inauguracji parku. Przypomniał tłumowi, że pracownicy Boeinga w Kent zbudowali trzy łaziki księżycowe, które umożliwiły astronautom Apollo 15, 16 i 17 zbadanie powierzchni Księżyca.

„A te trzy statki kosmiczne – tak, chociaż wyglądają jak buggy, to są statki kosmiczne – pozostają na Księżycu, czyniąc Kent jedną z niewielu społeczności na świecie, które mogą twierdzić, że miały statek kosmiczny na Księżycu” powiedział. Lombardia.

inteligentny park: Cherson Park może być jednym z najmądrzejszych parków na świecie dzięki aplikacji rzeczywistości rozszerzonej sponsorowanej przez Boeinga. Bezpłatna aplikacja o nazwie Space for Kidz pozwala odwiedzającym park używać smartfona do „wystrzelenia rakiety”, „prowadzenia” Lunar Rovera i „postawienia flagi na Księżycu”.

„Jest bardziej techniczny niż twój park dzienny, więc z pewnością jest wiele do odkrycia i powód, aby wrócić” – powiedziała Sarah Olson, mieszkanka Seattle, która przyprowadziła swojego 8-letniego syna i 6-letnią córkę na dzień otwarcia . „Fakt, że kontroler komunikuje się z łazikiem jest bardzo fajny. Mam nadzieję, że zainspiruje to dzieci do kontynuowania kariery w lotnictwie.”

Historyk Boeinga, Mike Lombardi, ma nadzieję, że to również zainspiruje – zauważając, że Kherson Park celebruje bogatą historię Boeinga w Centrum Kosmicznym Kent, ale jest również zorientowany na przyszłość. „Mamy nadzieję, że park i aplikacja rzeczywistości rozszerzonej pomogą odwiedzającym pobudzić kreatywność w zakresie przyszłości eksploracji kosmosu”.

Uhonorowanie absolwentów Boeinga: Wielu absolwentów Boeinga, którzy pracowali przy Apollo i innych programach kosmicznych, zostało uhonorowanych podczas uroczystości otwarcia parku. Harris Atkins był inżynierem ds. niezawodności, który pracował dla Boeinga przez ponad trzy dekady, włączając w to program Saturn V w Huntsville w stanie Alabama.

„Program łazika trwał około 18 miesięcy z 34 lat pracy, ale był to prawdopodobnie najbardziej ekscytujący czas” – powiedział Atkins. „Koncepcja zobaczenia czegoś na Księżycu, nad którą pracowałem, była bardzo ekscytująca”.

Dennis McKillipp pracował w Kent Space Center od 1970 do 2021 roku.

„Kiedy wróciłem z Wietnamu, poszedłem do pracy dla Boeinga w ultra-czystym pomieszczeniu do czyszczenia orbiterów księżycowych” – powiedział.

McKillip pracował jako chemik i zajmował się kontrolą zanieczyszczeń w module księżycowym. Kolega z Kent Space Center, Charles Martin, żartuje, że to wina McKillipa, że ​​jego odciski palców nie dotarły na Księżyc. „Bo kazał mi nosić rękawiczki i maskę!” — zażartował Marcin.

87-letni Martin przez 40 lat pracował jako technik badań elektromechanicznych w firmie Boeing. Pracował nad silnikami Saturna i modułem księżycowym, który wykonał pierwsze zdjęcia Księżyca. Tak więc, zanim Neil Armstrong mógł zrobić ten „mały krok człowieka” na Księżyc, musiał pracować, Martin i wielu innych musiało naprawdę ciężko pracować, aby się tam dostać.

Martin zachwyca się swoim czasem w Boeingu i „dwoma pojazdami”, które ostatecznie zmieniły jego życie.

„Kiedy byłem małym dzieckiem”, powiedział, „mój tata był farmerem w Missouri i mieliśmy konia i wóz”. „Kiedy miałem około 10 lat, zdecydował, że musi zabrać swoje dzieci gdzieś, gdzie będą miały większe szanse na robienie rzeczy. Więc kupił samochód i pojechaliśmy do Waszyngtonu.”

To był pierwszy raz Martina w samochodzie. Szybko do przodu o kilka lat i był to kolejny „wehikuł”, który popchnął jego życie w nowym, ekscytującym kierunku. „Miałem okazję pracować nad samochodem, który poleciał na Księżyc” – powiedział.

Wierzy, że Kherson Park zainspiruje dzisiejsze dzieci do realizacji większych marzeń zakorzenionych tu, w Waszyngtonie.

„Jeśli mogę zrobić to, co ty, pomyśl, co te dzieci mogą zrobić” – powiedział Martin. „Pomyśl o tym. Co oni mogą zrobić ze swoim życiem!”

Autor: Jane McCarthy

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *