Kanada po raz pierwszy od 1988 roku dotarła do półfinału Pucharu BJK

Kanada po raz pierwszy od 1988 roku dotarła do półfinału Pucharu BJK

Cokolwiek się stąd wydarzy, kanadyjska drużyna Heidi El Tabaq – Leila Fernandez, Marina Stakusic, Rebecca Marino, Eugenie Bougard i Gabriela Dabrowski – dokonała czegoś, czego nie dokonała przez 35 lat.

W sobotę Kanada po raz pierwszy od 1988 roku awansuje do półfinału Pucharu Billie Jean King Cup w Gainbridge, po tym jak w finale z Polską zapewniła sobie drugie zwycięstwo w grupie C.

Nastolatek Stakusic, singiel otwierający remis, jest numerem 1 na świecie. Wzmocniła swoją rosnącą reputację, wysyłając do zawodów Magdalenę Frech, która zajęła 63. miejsce, co jest obecnie najlepszym zwycięstwem w jej karierze, nieznacznie przyćmiewając wczorajsze zwycięstwo nad Rebeccą Masarovą.

W meczu przeciwko gospodarzom Hiszpanii nokautujący cios zadał Fernandes z numerem 20 na świecie, który pokonał Magdę Linet 6:2, 6:3, co było jej 12. zwycięstwem w ostatnich 13 meczach Billie Jean King Cup.

W grze podwójnej Bouchard i Dąbrowski połączyli siły, aby pokonać Weronikę Bałkowską i Katarzynę Kavę 6:2, 6:3, a Kanada zwyciężyła 3:0.

Podobnie jak ich męska drużyna w zeszłym roku w Pucharze Davisa, Kanadyjczycy po raz drugi zapewnią sobie miejsce w półfinale, co równa się ich najlepszemu występowi w turnieju.

READ  Premier Polski mówi Zełenskiemu, aby już więcej nie „upokarzał” Polaków | Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *