Jill Biden spotka się w tym tygodniu z Kate Middleton w Anglii

Jill Biden spotka się w tym tygodniu z Kate Middleton w Anglii

Przedstawiciel Białego Domu powiedział CNN, że Biden i Middleton skupią się na dzieciach i edukacji podczas ich pierwszego spotkania w piątek. Obie kobiety wezmą udział w okrągłym stole na temat wczesnej edukacji i zwiedzają szkołę w Hayley w Kornwalii.

Middleton wraz ze swoim mężem, księciem Cambridge, księciem Williamem, odegrali w ostatnich latach większą rolę w kontaktach z opinią publiczną w Wielkiej Brytanii, opowiadając się za takimi sprawami, jak zdrowie psychiczne, ogólny dobrostan dzieci, znaczenie sportu i sztuki wizualne, a także znaczenie otrzymania szczepionki przeciwko Covid-19. Middleton opublikowała jej zdjęcie na swoich kontach w mediach społecznościowych, otrzymując pierwszą dawkę 29 maja.

Biden odbył również kilka ostatnich podróży do różnych części Stanów Zjednoczonych, aby zachęcić ludzi do szczepień. Przedstawiciel Białego Domu powiedział CNN, że spotkanie w Anglii pomiędzy Bidenem i Middletonem trwało od dwóch tygodni.

Towarzyszy pierwsza dama Prezydent Joe Biden na swoim pierwszym szczycie G7, który odbywa się w Kornwalii w Anglii, od piątku do niedzieli. Biden przybył do Anglii w środę. W czwartek prezydent i pierwsza dama spotkali się z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem i jego żoną Carrie Johnson. Jill Biden i Carrie Johnson zorganizowały osobną herbatę i zwiedziły Mount St Michael u wybrzeży Kornwalii.

W oświadczeniu dla CNN East Wing zauważyło, że oprócz odgrywania wspierającej roli prezydenta, pierwsza podróż Jill Biden jako pierwsza dama obejmuje kilka indywidualnych wydarzeń, takich jak ta z Middleton.

„Pierwsza dama ma swój własny, niezależny harmonogram podczas G7” – powiedział sekretarz prasowy Jill Biden, Michael Larosa. „W środę w RAF Mildenhall mówiłem o znaczeniu wspierania rodzin wojskowych. Była również gospodarzem okrągłego stołu z żonami armii amerykańskiej, które skupiły się na dobrym samopoczuciu i zdrowiu emocjonalnym członków służby i ich rodzin”.

Wydarzenia i dyskusje odbywają się w koordynacji z jedną z inicjatyw Bidena – Join Forces, która wspiera rodziny wojskowe. Oczekuje się, że w przypadku Middleton Biden po raz kolejny podkreśli wojsko, a także sojusz między Ameryką a Wielką Brytanią, mówi urzędnik Białego Domu.

Prezydent i pierwsza dama też Spotyka brytyjską królową Elżbietę II W zamku Windsor w niedzielę.
Będzie to pierwsze duże spotkanie królowej ze światowym przywódcą od tego czasu Śmierć jej męża, księcia Filipa, w kwietniu i nadchodzi po roku, w którym większość jej osobistych zobowiązań została przełożona lub anulowana z powodu pandemii koronawirusa.
Jill Biden Po spotkaniu z królową wróci do Stanów Zjednoczonych.
Podczas gdy Jill Biden przyjaźni się od kilku lat Książę Harryktórą poznała w 2012 roku, kiedy była drugą damą, nie spotkała innych starszych członków rodziny królewskiej.

Przyczynili się do tego Max Foster z CNN i Kate Sullivan.

READ  Jak Nikki Haley może wyrządzić „prawdziwą krzywdę” Donaldowi Trumpowi?

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *