Jak wynika z danych, SpaceX planuje wystrzelenie Starlink w niedzielę wieczorem z Przylądka

Jak wynika z danych, SpaceX planuje wystrzelenie Starlink w niedzielę wieczorem z Przylądka

On gra

SpaceX obiera za cel swój kolejny start rakiety Falcon 9 w niedzielę wieczorem ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral – kilka godzin po serii ulew i burz, które mają przetoczyć się przez Wybrzeże Kosmiczne.

W rzeczywistości 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych przewiduje 95% prawdopodobieństwa wystąpienia warunków pogodowych podczas startu.

SpaceX ogłosiło, że wystrzelenie Starlink 6-43 odbędzie się w niedzielę o godzinie 19:05 EDT z Launch Complex 40, z możliwością tworzenia kopii zapasowych w razie potrzeby do 23:03.

Rakieta Falcon 9 wyniesie na niską orbitę okołoziemską kolejny ładunek składający się z 23 szerokopasmowych satelitów Starlink, powiększając rosnącą konstelację SpaceX.

Po fazie separacji wzmacniacz pierwszego stopnia rakiety Falcon 9 będzie miał na celu wylądowanie na statku bezzałogowym SpaceX w pobliżu Bahamów. Dlatego mieszkańcy hrabstwa Brevard nie powinni słyszeć huku dźwiękowego towarzyszącego lądowaniom rakiet nośnych na stacji Sił Kosmicznych.

Ostatnia misja Space Coast Starlink wystartowała w poniedziałek wieczorem po ostrzeżeniu o gęstej mgle wydanym przez National Weather Service dla północnego hrabstwa Brevard. Gęsta mgła przesłaniała fotografom na Przylądku widoki, ale widzowie w innych miejscach mogli podziwiać wspaniałe widoki, gdy rakieta wspinała się po południowo-wschodniej trajektorii.

Meteorolodzy z NWS spodziewają się, że w sobotnią noc i niedzielę w całym Brevard pojawi się silny front chłodny, który spowoduje przelotne opady deszczu i burze. Jednak prognoza na niedzielny wieczór przewiduje przeważnie zachmurzenie, temperatura minimalna około 57 stopni i północno-północno-zachodni wiatr w stacji sił kosmicznych na przylądku Canaveral o prędkości od 10 do 25 mil na godzinę.

„Warunki wydają się być bardzo sprzyjające i ryzyko przełamania chmury cumulonimbus jest niewielkie” – głosi prognoza 45. Dywizjonu Pogodowego.

READ  Spacelab do bramy: 40 lat modułów dla ludzi w kosmosie

Kompleks dla zwiedzających KSC: Tajemnicze „kosmiczne przeżycie” to główna atrakcja zaplanowana dla kompleksu turystycznego Kennedy Space Center

W tym tygodniu Siły Kosmiczne zorganizowały trzy publiczne spotkania, których celem było zebranie komentarzy środowiskowych na temat planu SpaceX polegającego na przekształceniu kompleksu startowego 37 w miejsce startu pojazdów superciężkich do 2026 r. na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral. SpaceX buduje także rozbudowaną infrastrukturę startową statków kosmicznych w kompleksie Pad 39A Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego.

Biorąc pod uwagę harmonogram wystrzelenia Cape, misja zaopatrzenia ładunku CRS-30 NASA na ISS nadal jest zaplanowana nie później niż w połowie marca.

Nie ustalono docelowej daty misji, w ramach której statek kosmiczny SpaceX Dragon ma zadokować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pośrednictwem Falcona 9 z Launch Complex 40.

Aby uzyskać aktualizacje misji FLORIDA TODAY Space Team przed niedzielnym startem Starlink 6-43, odwiedź floridatoday.com/space około 90 minut przed otwarciem okna startowego.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym magazynu Florida Today (więcej jego artykułów można znaleźć na stronie Kliknij tutaj.) Zadzwoń do Neale'a pod numer 321-242-3638 lub [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i operacji startowych na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *