Jak sklepy spożywcze okradają Cię

Jak sklepy spożywcze okradają Cię

Klient odkrył tajemniczą praktykę stosowaną według doniesień w niektórych sklepach spożywczych, która może kosztować kupujących setki dolarów rocznie.

W wirusowym filmie opublikowanym 24 października użytkownik TikTok, Gvizzle (@gvizzle_74), ujawnił, że reklamowana waga niektórych zakupionych przez nią produktów nie odpowiada rzeczywistej wadze żywności w opakowaniu, co może prowadzić do potencjalnego nadmiernego obciążenia.

TikToker po raz pierwszy zauważył tę rozbieżność, kiedy kupił puszkę tuńczyka. Opakowanie podaje, że po odsączeniu waży 120 g, ale po zważeniu zawartość okazuje się wynosić zaledwie 105 g.

„Gdybym tego dnia kupiła 10 puszek, to byłoby tak, jakbym otworzyła zupełnie pustą puszkę, a w drugiej brakowało ćwiartki tuńczyka” – wyjaśniła na filmie.

Drugi przykład obejmuje reklamowaną paczkę kurczaka o masie netto 862 gramy. Po zważeniu odkryłem, że w środku jest tylko 772 gramy kurczaka, różnica 90 gramów.

Obliczając wpływ finansowy, powiedziała: „To 1,78 dolara za jeden produkt, jedną paczkę kurczaka. Ile paczek kurczaka sprzedano tego dnia?”

Kontynuowała: „To wydarzyło się w Metro, ale kilka tygodni temu w sklepie Real Canadian Superstore, w którym zwykle robię zakupy, kupiłam rybę za 1,53 dolara. Zatem jeśli kupuję średnio trzy białka tygodniowo i zaokrąglając tę ​​liczbę, kradną mi 5 dolarów, czyli 260 dolarów rocznie…”

Następnie TikToker skupił się na większym problemie, oskarżając producentów i sklepy spożywcze o „okradanie nas w każdej minucie każdego dnia”.

Gvizzle zapytał: „Ile tysięcy transakcji odbywa się co godzinę? A w ilu z tych transakcji ludzie płacą za produkty, których tak naprawdę nie dostają?

Od tego czasu film obejrzało ponad 922 000 osób, co wywołało złość i niepokój innych konsumentów.

@gvizzle_74 #warzywa #Zakupy spożywcze #grifterzy #Deflacja #deflacja_jest_realna #metro supersklep #realcanadians @Real Canadian Superstore @Globalnews.ca #rynekCBC @CBC Wiadomości ♬ oryginalny dźwięk – gvizzle

„Powinno istnieć prawo stanowiące, że jeśli waga nie jest dokładna, firma musi zwrócić pełny koszt” – napisał jeden z komentatorów.

READ  Projekt Trumpa w zakresie mediów społecznościowych ma na celu zebranie prawie 1 miliarda dolarów w funduszach

Inny dodał: „A pracownicy nie otrzymują godnego wynagrodzenia”.

„Moje przepisy nie wypełniają patelni tak jak kiedyś” – poskarżyła się trzecia osoba.

Daily Dot skontaktował się z Gvizzle za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości na TikToku, a z Metro za pośrednictwem e-maili prasowych.

*Pierwsza publikacja: 20 listopada 2023 r. o 22:30 czasu CST

Włodzimierz Sobieca

Vladimir Sobieca jest niezależnym pisarzem mieszkającym w Serbii i pracującym dla Daily Dot. Lubi podróżować po Europie, czytać książki non-fiction i bawić się ze swoim psem Maxem.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *