Izrael oferuje czwartą dawkę pojawiającego się wirusa koronowego (Covid-19) osobom powyżej sześćdziesiątki

Izrael ogłosił we wtorek, że dostarczy czwartą dawkę szczepionki COVID-19 osobom w wieku powyżej 60 lat, w obawie przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa typu Omicron.

Panel ekspertów w Ministerstwie Zdrowia zalecił czwartą dawkę, decyzję, którą premier Naftali Bennett szybko przyjął jako „świetną wiadomość, która pomoże nam pokonać falę Omicron, która rozprzestrzenia się na całym świecie”.

Chociaż decyzja czeka na oficjalną zgodę czołowych urzędników służby zdrowia, Bennett wezwał Izraelczyków do jak najszybszego przyjęcia dawki, mówiąc: „Moje przesłanie brzmi – nie trać czasu, idź zaszczepić ich”.

Decyzja następuje po pierwszej znanej śmierci w Izraelu pacjenta z wariantem Omicron. We wtorek izraelski szpital potwierdził śmierć, ale powiedział, że cierpiał z powodu wielu istniejących wcześniej poważnych schorzeń.

Centrum Medyczne Soroka w Beer-Szebie poinformowało, że 60-letni mężczyzna zmarł w poniedziałek, dwa tygodnie po wejściu na oddział koronawirusa.

W oświadczeniu szpitalnym stwierdzono, że pacjentka cierpi na wiele poważnych schorzeń. I dodała: „Jego choroba wynikała głównie z wcześniej istniejących chorób, a nie z infekcji dróg oddechowych wywołanych przez wirusa korony”.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Izraelu było co najmniej 340 znanych przypadków Omicron.

Już w tym tygodniu Izrael rozszerzył zakaz podróżowania o kraje, w tym Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy, Turcję i Kanadę, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

Biuro Bennetta podało, że zgodziło się również na zmniejszenie o 50% frekwencji w biurze dla pracowników sektora publicznego, aby zachęcić do pracy zdalnej.

Biuro ministra obrony Benny’ego Gantza poinformowało, że Dowództwo Frontu Wojskowego Armii przygotowuje się na możliwość pojawienia się 5000 nowych przypadków każdego dnia.

(Raportowanie Stephena Farrella; Edytowanie przez Granta McCalla)

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *